Pekao wprowadza PeoPay KIDS

Dodano: 28-05-2020
Publikator: informacja prasowa

PeopPay KIDS od Banku Pekao to rozwiązanie, które ma nauczyć dziecko zarządzać finansami. Dzieci mogą tworzyć skarbonki w ramach konta oszczędnościowego Mój Skarb, a także realizować przelewy czy doładowywać telefon – po autoryzacji transakcji przez rodziców. Aplikacja ma też wirtualnego trenera, który wprowadza dziecko w świat finansów.

– Edukacja finansowa jest bardzo ważnym elementem przygotowania dziecka do dorosłości. Dobre nawyki zdobyte w młodości – takie jak umiejętne gospodarowanie swoimi pieniędzmi – mają przełożenie na to, jak poradzimy sobie w dorosłym życiu. Aplikacja PeoPay KIDS to nowoczesne rozwiązanie, które pokazuje dzieciom, jak skutecznie budować prawidłowe postawy oszczędzania i zarządzania pieniędzmi. To przełomowe wdrożenie jest kolejnym ważnym etapem transformacji cyfrowej Banku Pekao. Rozwiązanie, a w szczególności aplikacja, od początku do końca zostało zrealizowane całkowicie wewnętrznie przez pracowników Pekao. W pracę nad tym wyjątkowym projektem zaangażowanych było wiele departamentów i zespołów wspierających – mówi Leszek Skiba, p.o. prezesa Banku Pekao S.A.

Aplikacja może być zainstalowana na smartfonie dziecka lub rodzica. Dziecko może też posiadać własną kartę płatniczą PeoPay KIDS do Konta Przekorzystnego i dokonywać płatności lub wypłacać gotówkę według limitu transakcji nadanego przez rodziców; minimum to 20 zł dziennie, a maksimum: 50 zł.

Rodzice mogą na bieżąco prowadzić nadzór wydatków dziecka: kontrolować saldo konta; ustawić dostępne funkcje; ustalić dzienny limit wydatków; zablokować kartę lub aplikację w razie potrzeby; wysyłać natychmiastowe przelewy lub zlecać cykliczne przelewy z kieszonkowym a także autoryzować przelewy zewnętrzne.

Aktywacja PeoPay KIDS jest możliwa bez wychodzenia z domu. Wysłanie wniosku może się odbyć za pośrednictwem aplikacji mobilnej banku lub bankowości internetowej.

wstecz