Pekao pracuje nad jeszcze prostszym otwieraniem konta

Dodano: 09-02-2021

Bank Pekao stawia na cyfryzację. Bank postanowił rozszerzyć procesy otwierania rachunków przy pomocy zdjęć. Jak podaje portal fintek.pl, Pekao pracuje nad projektem, w którym dane potrzebne do otwarcia konta byłyby pobierane z elektronicznego dowodu osobistego.  

Za pomocą selfie otworzono już 55 tys. kont w Banku Pekao. Bank pracuje nad możliwością jeszcze łatwiejszego otwierania konta, które zakłada odczyt danych z elektronicznego dowodu osobistego. W tym projekcie, Pekao współpracuje ze startupem Identt.

– Nowością jest możliwość wykorzystania do procesu weryfikacji tożsamości osoby, najnowszego dowodu osobistego z tzw. warstwą elektroniczną (wszystkie dowody wydawane od marca 2019). Wystarczy, że właściciel smartfonu z aktywną funkcją NFC zbliży dokument do urządzenia, a  dostępne w warstwie elektronicznej dane właściciela dowodu, zostaną bezpiecznie odczytane i przekazane do banku. Dzięki temu proces weryfikacji tożsamości jest jeszcze szybszy i prostszy w obsłudze. W pierwszym etapie nową aplikację dostaną użytkownicy z systemami Android – tłumaczy na łamach portalu fintek.pl Bartosz Zborowski, dyrektor Departamentu Innowacji i Płatności w Banku Pekao.

wstecz