PBUK: ile wypadków powodują polscy kierowcy na zagranicznych drogach

Dodano: 19-07-2016
Publikator: Polskie Biuro Ubezpieczycieli Komunikacyjnych

Polskie Biuro Ubezpieczycieli Komunikacyjnych podało, iż w 2015 r. ponownie wzrosła liczba szkód spowodowanych przez polskich kierowców na zagranicznych drogach. Polscy kierowcy byli sprawcami 52 tysięcy wypadków. Najwięcej wypadków spowodowali w Niemczech i Wielkiej Brytanii. Zmniejszyła się jednak liczba polskich kierowców poza granicami kraju bez ubezpieczenia OC.

W ciągu ostatnich kilku lat możemy zauważyć ciągły wzrost liczby zdarzeń spowodowanych przez polskich kierowców na zagranicznych drogach. W 2015 r. odnotowano pogorszenie w zakresie bezpieczeństwa prowadzenia przez nich pojazdów o 11,1% w porównaniu do 2014 r. Liczba powodowanych przez nich wypadków wzrosła do 51,8 tysięcy, podczas gdy rok wcześniej sięgała 46,7 tys.

– Od kilku lat obserwujemy wzrost liczby zdarzeń drogowych powodowanych za granicą przez polskich kierowców. Jednak nigdy dotąd zjawisko to nie przyspieszyło tak gwałtownie. W ciągu ostatnich 4 lat nastąpił wzrost liczby tego rodzaju zdarzeń o 27 proc. Jednak jego największa skala miała miejsce w ostatnim roku – mówi Mariusz Wichtowski, prezes zarządu Polskiego Biura Ubezpieczycieli Komunikacyjnych.

Przeczytaj cały artykuł
wstecz