Opiekunowie PZU pamiętają o swoich małych podopiecznych

Dodano: 07-12-2017

Opiekunowie PZU rzez cały grudzień odwiedzają dzieci ze świątecznymi prezentami. Akcja skierowana jest do dzieci, które zostały ranne lub straciły rodziców w wypadku, którego sprawca miał polisę OC w PZU SA.

Paczkę od Opiekunów PZU otrzyma przed Świętami Bożego Narodzenia prawie setka dzieci. Będą w niej zabawki, bajki, kolorowanki, naklejki, a także krzyżówki, gry edukacyjne i gadżety zapewniające bezpieczeństwo t.j.: kaski, ochraniacze, latarki, breloki odblaskowe, plecaki turystyczne, czapeczki chroniące przed słońcem oraz bidony.

– Dzieciom poszkodowanym w wypadkach, chcemy dać coś o wiele cenniejszego niż jedynie wypłatę odszkodowania. Zależy nam na tym, aby wymazać z ich pamięci przykre doświadczenia związane z wypadkiem. Dlatego też, zapewniamy im kompleksową i długoterminową pomoc specjalistów, zapraszamy na wyjazdy terapeutyczno-wypoczynkowe oraz odwiedzamy ich  z prezentami urodzinowymi czy świątecznymi. Wierzymy, że te małe kroki mogą razem spowodować duże zmiany, które na stałe przywrócą radość z życia i uśmiech na buziach naszych podopiecznych. Dla nas najważniejsze jest, aby dzieciaki jak najszybciej odzyskiwały zdrowie i równowagę emocjonalną – powiedziała Irmina Nowak, dyrektor ds. obsługi szkód osobowych i świadczeń w PZU.

Każdego roku najmłodsi są uczestnikami kilku tysięcy wypadków drogowych. Na dzieciach traumatyczny wypadek może odbić duże piętno. Z myślą o najmłodszych, którzy zmagają się z takimi przeżyciami, PZU prowadzi bezpłatny program mający na celu kompleksową opiekę rehabilitacyjno  - psychologiczną. Program obejmuje m.in.:

  • stacjonarne turnusy terapeutyczno – wypoczynkowe w czasie, których dzieci i ich opiekunowie, pod czujnym okiem psychologów i pedagogów uczestniczą w grupowych i indywidualnych zajęciach terapeutycznych
  • leczenie i rehabilitację w placówkach medycznych współpracujących z PZU
  • aktywizację społeczną dzieci, które stały się po wypadku na trwałe niepełnosprawne
  • pomoc w uzyskaniu świadczeń od instytucji państwowych i organizacji pozarządowych

PZU jest też inicjatorem projektów, które mają na celu ograniczenie liczby wypadków. Każdego roku PZU przeznacza kilkadziesiąt milionów złotych na działania prewencyjne, które wspierają m.in. Policję, Państwową i Ochotniczą Straż Pożarną, GOPR oraz WOPR.

wstecz