Odbyła się 9. edycja Allianz Junior Football Camp

Dodano: 27-09-2017

Już po raz dziewiąty odbył się Allianz Junior Football Camp - obóz piłkarski dla nastolatków. W tym roku młodzi piłkarze, na zaproszenie Allianz Polska, wyjechali do Monachium, gdzie przez 6 dni, rozwijali swoje umiejętności pod okiem trenerów Bayernu Monachium. W programie udział wzięło 54 nastolatków z 25 krajów. Polskę reprezentowało czworo uczestników w wieku 14-16 lat.

Podczas obozu uczestnicy m.in. obejrzeli na żywo mecz FC Bayern vs. Bayer Leverkusen na stadionie Allianz Arena. Spotkali się również z Robertem Lewandowskim, Kingsleyem ComanEm i Sebastianem Rudy’m.

Dodatkowo, marka Allianz dołączyła do Neymay Jr’s Five, turnieju organizowanego przez Red Bull, odbywającego się w 10 miastach w Polsce, do którego zgłaszały się 5-cio osobowe zespoły, grające w tzw. street football. W efekcie współpracy Allianz wyłoniła jednego z laureatów, który wziął udział w tegorocznym projekcie.

Uczestnicy wyjazdu wzięli również udział w warsztacie motywacyjnym z psychologiem sportowym, który na co dzień pracuje z pierwszą drużyną FC Bayern. - Cieszymy się, że w ramach tegorocznego projektu udało nam się zrobić krok na przód nie tylko pod względem rozwoju fizycznego u dzieci, ale również skupić uwagę na ich przygotowaniu mentalnym. Od lat jesteśmy dumnym mecenasem zdrowego trybu życia, współpracy, przygody i wzmacniania ducha zespołu – Football Camp to także czas nawiązywania wyjątkowych przyjaźni – dzieci z całego świata, każdego dnia poznawały inne kultury, przekonując się, że piłka nożna nie tylko łączy pokolenia, ale również jest uniwersalnym językiem – mówi Oliver Kraus, Global Partnership Manager w Allianz SE.

wstecz