O projekcie „drony w ubezpieczeniach” na Politechnice Warszawskiej

Dodano: 11-10-2016

W dniu 27 października w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej będzie miało miejsce seminarium dotyczące zagadnienia wykorzystania dronów przy likwidacji szkód przez zakłady ubezpieczeń. Wykład organizują Wydział Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej oraz start-up SkySnap.

W Polsce już od jakiegoś czasu prowadzi się badania nad zastosowaniem dronów w ubezpieczeniach. W tej dziedzinie eksperymentują zarówno ubezpieczyciele jak i przedstawiciele firm technologicznych oraz instytucji naukowo-technologicznych, m.in. Politechnika Warszawska wspólnie z firmą SkySnap sprawdza, jak drony mogą pomóc ubezpieczycielom w procesie ekspertyzy szkód.

Zespół SkySnap bazuje na doświadczeniach ubezpieczycieli z rynku amerykańskiego, gdzie w przeciągu 2015 r. aż 10 zakładów ubezpieczeń otrzymało pozwolenia na loty dronami. Natomiast w globalnym ujęciu, 70% ubezpieczycieli z listy Fortune 500 rozpoczęło albo w najbliższym czasie rozpocznie korzystanie z dronów w procesie likwidacji szkody.

Obecnie polski start-up uruchomił projekt "drony w ubezpieczeniach", który ma na celu: identyfikację największych wyzwań dla ubezpieczycieli przy zbieraniu informacji w terenie, np. poprzez analizę poprzednich spraw lub wywiady ze specjalistami, dopasowanie rozwiązań do potrzeb zakładów ubezpieczeń i ich klientów, opracowanie prostego podejścia do wybranych przypadków użycia dronów w celu wsparcia prac ubezpieczycieli. Założeniem projektu jest możliwość szybkiego zastosowania rozwiązań przy istniejących ograniczeniach. Obecnie, PW i SkySnap prowadzą testy nalotów, które mają potwierdzić optymalny tryb zbierania i przetwarzania informacji.

W trakcie seminarium zostaną zaprezentowane wyniki dotychczasowych prac i przedstawione wnioski. Będą one swego rodzaju rekomendacją dla ubezpieczycieli, a także pozwolą im poznać możliwości i lepiej dostosować się do nowej rzeczywistości biznesowej, która już powoli zaczyna się zmieniać dzięki dronom. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Rejestracja oraz szczegółowe informacje można uzyskać pod adresem: office@skysnap.pl.

wstecz