Nowy prezes PKO: chcemy stać się wiodącym operatorem ubezpieczeniowym w Polsce

Dodano: 14-06-2021

W wywiadzie dla redakcji Rzeczpospolitej Jan Emeryk Rościszewski, nowy prezes PKO BP, wskazał, jakie kierunki obejmie zarządzana przez niego instytucja oraz jak bank zamierza rozwiązać kwestię sporów z frankowiczami.

Po pierwsze Jan Emeryk Rościszewski chce, aby bank położył nacisk na dwa kierunki rozwoju. Pierwszym z nich jest dalsza cyfryzacja, szczególnie w obszarze bankowości detalicznej. Drugim z kolei rozwój oferty ubezpieczeniowej.    

- W najbliższym czasie chcemy jeszcze dynamiczniej rozwijać usługi leasingowe, faktoringowe, a przede wszystkim mocniej postawić na rozwój produktów ubezpieczeniowych. Naszym celem jest to, aby PKO BP stał się hurtownią sprzedaży ubezpieczeń – w zakresie związanym z produktami finansowymi, zdrowiem, życiem i majątkiem czy ubezpieczeniami komunikacyjnymi. Przez lata bankom nie udawało się wprowadzić indywidualnych produktów ubezpieczeń do masowej sprzedaży, teraz może się to wreszcie udać dzięki cyfryzacji umożliwiającej codzienny kontakt z klientami. Banki we Włoszech, Francji i Hiszpanii stały się wiodącymi ubezpieczycielami na tamtejszych rynkach. My także chcemy iść tą drogą i stać się wiodącym operatorem ubezpieczeniowym w Polsce – powiedział w wywiadzie dla Rzeczpospolitej nowy prezes PKO BP.

Dla Rościszewskiego, oferta produktów pozabankowych jest też formą radzenia sobie ze środowiskiem niskich stóp procentowych poprzez zwiększanie przychodów pozaodsetkowych.

W trakcie rozmowy poruszony został też temat planowanego na koniec czerwca startu ugód z frankowiczami. Nowy CEO banku potwierdził, że w tym zakresie wszelkie ustalenie pozostają bez zmian. Dodał, że aktualnie trwa pilotaż rozwiązania, po zakończeniu którego rozpocznie się etap zawierania ugód.

wstecz