Nowe poradniki Rzecznika Finansowego – pytania i odpowiedzi dotyczące odszkodowań po wichurach

Dodano: 11-07-2021
Publikator: Rzecznik Finansowy

W ostatnich tygodniach w Polsce mamy do czynienia z gwałtownymi zmianami pogody. Wichury i nawałnice spowodowały już niejedno zerwanie dachu czy zalanie. Eksperci Rzecznika Finansowego podczas dyżurów telefonicznych dostają mnóstwo pytań dotyczących tego, jak dochodzić swoich praw, co robić, gdy przez nagłe zmiany pogody dom ulegnie zniszczeniu.

Rzecznik Finansowy przygotował specjalną podstronę, która zawiera odpowiedzi na najczęściej pojawiające się kwestie.

– Po bardzo dobrze przyjętym i chętnie słuchanym cyklu podcastów „Studio Rzecznika Finansowego”, który stworzyliśmy wspólnie z naszymi ekspertami, pora na kolejny kanał, który pomoże konsumentom lepiej zrozumieć kwestie dotyczące finansów. Forma najczęściej zadawanych pytań i odpowiedzi w przystępny sposób wyjaśnia zagadnienia ważne z punktu widzenia konsumentów – wyjaśnia Adam Rafalski, dyrektor Wydziału Edukacji i Komunikacji w biurze Rzecznika Finansowego.

Eksperci podczas dyżurów telefonicznych najczęściej pytani są o bardzo konkretne kwestie, stąd pojawił się pomysł opracowania odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. W jednym miejscu konsumenci mogą znaleźć wszystkie najważniejsze informacje. Poradnik jest dostępny na stronie: https://rf.gov.pl/faq-odszkodowania-po-wichurach/.

wstecz