Nowa lokalizacja centrali Grupy PZU

Dodano: 01-07-2020
Publikator: informacja prasowa

PZU przenosi swoją centralę z warszawskiego Tower do kompleksu Generation Park. Pracownicy wprowadzą się do nowego budynku w drugim kwartale 2022 roku.

Nowa centrala PZU to 140-metrowy wieżowiec, który pomieści pracowników Grupy, którzy do tej pory pracowali w kilku rozproszonych lokalizacjach. Wspólna siedziba – podkreśla PZU - to oszczędność czasu i energii. Dodatkowo, ubezpieczyciel zapowiada, że ulokowanie większości biur w jednym miejscu uprości logistykę i koszty obsługi. 

– Nowa centrala Grupy PZU to inwestycja w naszych pracowników. Dlatego tak ważne jest, że  Generation Park Y spełnia najwyższe standardy, jeżeli chodzi o warunki, komfort i bezpieczeństwo pracy. Niemniej istotne są kwestie ekologiczne i to, że jest to obiekt bez barier, z którego w pełni będą mogły korzystać osoby niepełnosprawne. Przeprowadzka to dla nas okazja do zbudowania przestrzeni przyjaznej pracownikom oraz ułatwiającej im funkcjonowanie wewnątrz organizacji – mówi Dorota Macieja, członkini zarządu PZU Życie  odpowiedzialna za obszar nieruchomości w Grupie PZU.

Generation Park Y ma 38 kondygnacji naziemnych i 4 podziemne. Na miejscu znajduje się parking na rowery i samochody, również te elektryczne. W lobby budynku powstanie zielona ściana o powierzchni 330 mkw. Z kolei w ramach inwestycji powstanie również chodnik z „zielonego betonu”, oczyszczający powietrze ze smogu i spalin samochodowych.

wstecz