Nest Bank z BLIKIEM

Dodano: 31-08-2020

Kolejny bank udostępnił swoim klientom BLIKA. Od teraz można z niego korzystać również w Nest Banku – podaje portal fintek.pl.

Nest Bank dołącza do 14 największych banków w Polsce, które obsługują BLIKA. Popularność tego rozwiązania jest bardzo duża. Możliwość korzystania z tej metody płatności ma ponad 90 proc. wszystkich klientów krajowych instytucji finansowych. Co więcej, jak podaje portal fintek.pl, od 2018 r. jest wykorzystywany częściej niż karty płatnicze. Użytkownicy aplikacji mobilnej banku będą mogli już korzystać z płatności BLIKIEM.

– Bankowa aplikacja mobilna bez BLIKA staje się rzadkością w naszym kraju. Cieszymy się, że teraz także klienci Nest Banku mogą płacić w tak wygodny i bezpieczny sposób. Jestem przekonany, że bardzo szybko, tak jak dla milionów użytkowników, BLIK stanie się także dla nich ulubionym sposobem płatności – mówi na łamach fintek.pl Dariusz Mazurkiewicz, prezes zarządu Polskiego Standardu Płatności, operatora BLIKA.

– Jednym z głównych celów strategicznych Nest Banku jest nieustanny rozwój cyfrowych kanałów obsługi klienta oraz nowoczesnych form płatności. Cieszymy się, że dzięki intensywnej pracy całego zespołu udało nam się wdrożyć BLIKA na miesiąc przez deklarowanym terminem. Wiemy, że wielu naszych klientów czekało na udostępnienie płatności BLIK od dawna. Klienci Nest Banku aktywnie korzystają z nowoczesnych form płatności, dlatego jesteśmy przekonani, że będą intensywnie korzystać z BLIKA  – dodaje na fintek.pl Agnieszka Porębska-Kość, Członek Zarządu Nest Banku.

wstecz