Nest Bank wprowadził w pełni digitalowy kredyt dla firm

Dodano: 02-07-2021
Publikator: informacja prasowa

W czerwcu Nest Bank uruchomił nową usługę dla klientów korporacyjnych. Mogą oni dokonać weryfikacji tożsamości i zawarcia umowy kredytowej całkowicie zdalnie. Rozwiązanie powstało w ramach tzw. otwartej bankowości, we współpracy z Blue Media S.A. i w oparciu o standard PolishAPI.

Nest Bank rozpoczął digitalizację kredytów dla firm już w grudniu 2020 roku. Wtedy umożliwił klientom uzyskanie decyzji kredytowej online. Następnie rozbudował wniosek o elementy otwartej bankowości. Teraz usługa kredytowa dla przedsiębiorców - kredyt firmowy (BIZnest kredyt w ratach Przedsiębiorca) lub limit w koncie do 50 tys. złotych - jest możliwa całkowicie online.

Aby uzyskać kredyt, klient musi wypełnić wniosek online, a następnie otrzymuje wstępną decyzję kredytową. W kolejnym kroku następuje weryfikacja jego tożsamości poprzez zalogowanie się na konto indywidualne w jednym z 8 banków. W kolejnym kroku uzupełnia swoje dane i skany potrzebnych wniosków. System generuję umowę, którą podpisuje kodem SMS. Środki zasilą jego konto już następnego dnia.

– Wykonaliśmy kolejny krok na drodze do całkowitej cyfryzacji naszych usług. Chcemy być digitalowym bankiem dla firm, w którym absolutnie wszystko można załatwić przez internet. Zależy nam szczególnie na tym, aby nasze onlinowe produkty były nowoczesne i bezpieczne. Jestem przekonana, że stworzyliśmy najbardziej zaawansowany technologicznie proces kredytowy dla firm na polskim rynku. Powstał on we współpracy z naszymi klientami – mikroprzedsiębiorcami. Na bazie ich potrzeb i opinii zbudowaliśmy prosty i krótki wniosek kredytowy, który pozwala zaoszczędzić cenny czas. Dzięki niemu przedsiębiorca może wziąć kredyt w pełni online nawet w 30 minut, a pieniądze znajdą się na jego koncie nawet na drugi dzień - mówi Agnieszka Porębska-Kość, Członek Zarządu odpowiedzialna za Pion Rozwoju Produktów i Sprzedaży, i zapowiada dalszy rozwój segmentu kredytów online

– Chcemy inspirować przedsiębiorców do rozwijania firm i digitalizacji ich biznesów. Stawiamy na usługi internetowe, z których można skorzystać szybko i bez zbędnej biurokracji. Obserwujemy rynek i wsłuchujemy się w potrzeby naszych klientów. Pracujemy nad kolejnymi usprawnieniami i funkcjonalnościami, które pozwolą nam jeszcze bardziej skrócić i uprościć proces kredytowy  – podaje Agnieszka Porębska-Kość.

Tagi: kredyt
wstecz