Nationale Nederlanden wspiera kampanię zachęcającą mężczyzn do profilaktyki

Dodano: 28-10-2016

Nationale Nederlanden wspiera 3. edycję kampanii Movember Polska. Jej celem jest nagłośnienie kwestii profilaktyki nowotworowej wśród mężczyzn. W tegorocznej akcji przy wsparciu m.in. towarzystwa ubezpieczeń realizowane będą bezpłatne badania USG jąder dla mężczyzn w całym kraju.

Movember Polska jest niezależnym elementem międzynarodowej kampanii zachęcającej mężczyzn do profilaktyki. Akcja polega na zapuszczaniu w listopadzie wąsów, które prowokują do dyskusji – rozmowy o raku jąder i prostaty.

Dzięki wsparciu wielu firm w tym Nationale-Nederlanden, mężczyźni będą mieli możliwość spotkania z lekarzami i przeprowadzenia bezpłatnych badań jąder. Dotychczas nie było to realizowane w ramach akcji Movember jeszcze nigdzie na świecie. Pomysł ten wzorowany był profilaktyką nowotworów piersi prowadzoną już od lat. Jak ostatnio informowaliśmy, ubezpieczyciel wspiera również diagnostykę raka piersi (czytaj więcej: Nationale Nederlanden wspiera diagnostykę raka piersi).

Wsparcie kampanii przez Ubezpieczyciela wpisuje się w jego strategię promocji profilaktyki zdrowia, w tym zachęcania do regularnych badań. 

- Jako Nationale-Nederlanden od lat wspieramy temat profilaktyki zdrowia oraz we współpracy z licznymi partnerami społecznymi zachęcamy do badan profilaktycznych i zdrowego stylu życia. Z organizatorami kampanii Movember Polska połączył nas wspólny cel – przekonanie panów do stosowania profilaktyki nowotworowej. Wierzymy, że dzięki niestandardowym akcjom zachęcimy mężczyzn do troski o to, co najważniejsze – własne zdrowie i życie. Bo profilaktyka nowotworowa to nic skomplikowanego i trudnego. Wystarczy tylko chcieć wdrożyć jej zasady do codziennego życia i konsekwentnie je stosować. Warto, bo jest to najprostszy krok do zdrowia – wyjaśnia Marta Pokutycka-Mądrala, rzecznik prasowy Nationale-Nederlanden.

Harmonogram darmowych badań profilaktycznych dla mężczyzn:

  • 30.10. – Sopot Centrum
  • 02.11. – Złote Tarasy, Warszawa
  • 12.11. – SkyTower, Wrocław
  • 13.11. – Arkady Wrocławskie
  • 19.11. – Tarasy Zamkowe, Lublin
  • 20.11. – Odrzańskie Ogrody, Kędzierzyn-Koźle
  • 20.11. – Galeria Bronowice, Kraków
  • 26.11. – CH Karolinka, Opole
  • 27.11. – Silesia, Katowice
wstecz