Nationale-Nederlanden przypomina o codziennych bohaterach

Dodano: 16-04-2020
Publikator: informacja prasowa

Nationale-Nederlanden ruszyło z nową kampanią społeczną. Towarzystwo przygotowało serię 10 krótkich filmików. Przedstawia w nich codzienność osób, które z racji wykonywanego zawodu nie mogą zostać w domu w okresie pandemii. Akcja ma pokazywać, że obok pracowników ochrony zdrowia, codziennych bohaterów jest znacznie więcej; a także uświadamiać, jak się zachowywać, aby chronić takie osoby i minimalizować ryzyko zakażenia. Działania prowadzone są w mediach społecznościowych ubezpieczyciela.

Codzienni bohaterowie - którym poświęcono spoty - to sprzedawcy, kurierzy, strażacy, kierowcy taksówek czy komunikacji miejskiej, wolontariusze. W ten sposób Nationale-Nederlanden chce im podziękować za  zaangażowanie i pracę.

- Celem naszej kampanii jest zwrócenie uwagi na codziennych bohaterów, a tym samym pomoc w uchronieniu ich przed zarażeniem. W ten sposób pragniemy wzmocnić apel dotyczący przestrzegania zasad bezpiecznego zachowania. Jednocześnie chcemy motywować wszystkich, którzy mają możliwość pracy z domu, by dochowali warunków izolacji, a także respektowali wprowadzone ograniczenia. Jako marka zaangażowana społecznie, od lat odwołujemy się do brania odpowiedzialności za siebie i swoich najbliższych, szczególnie w kontekście poczucia bezpieczeństwa i ochrony zdrowia. W dzisiejszych czasach jest to wyjątkowo ważne – mówi Marta Maszewska-Danielewicz, dyrektor ds. komunikacji marketingowej i marki w Nationale-Nederlanden.

W ramach akcji powstało dziesięć krótkich filmów reportażowych. Przedstawiciele różnych branż odpowiadają na pytania dotyczące ich życia i pracy w sytuacji zagrożenia zdrowia, specyfice pracy w czasie epidemii koronawirusa, a także o swoich obawach i najważniejszych wartościach. Wszystkie filmy kończą się informacją o tym, co można zrobić, by nie narażać ich oraz samemu ograniczyć ryzyko zarażenia koronawirusem. Filmy będą na bieżąco publikowane w mediach społecznościowych Nationale-Nederlanden z hasztagiem #CodzienniBohaterowie.

wstecz