Najciekawsze insurtechy znad Wisły

Dodano: 17-08-2017
Publikator: cashless.pl

Redaktor naczelny portalu cashless.pl Jacek Uryniuk przygotował „Abecadło polskiego fintechu” - listę polskich start-upów finansowych, które jego zdaniem mają szansę lub już odniosły sukces w branży fintechowej. W zestawieniu 60 marek nie zabrakło przedstawicieli nowoczesnego sektora ubezpieczeniowego. Do grona wyróżnionych insurtechów zostało zaliczone m.in. Kundi, którego CEO Wojtek Kamiński opowie więcej o projekcie oraz ubezpieczeniach społecznościowych podczas wydarzenia "BACK TO THE FUTURE" II - Ubezpieczenia przyszłości (czytaj więcej: PRELEGENCI BttF: Wojtek Kamiński, CEO Kundi). Oprócz Kundi, w zestawieniu wymieniono jeszcze dwa insurtechy, mające swą siedzibę w Polsce: Bacca i Velochron.

Start-up Bacca specjalizuje się w dostarczaniu klientom indywidualnym oraz przedsiębiorcom systemu ratalnego opłacania składki ubezpieczeniowej. W ten sposób użytkownicy Bacca mają równomiernie rozłożone zobowiązania wobec zakładu ubezpieczeń. Insurtech umożliwia też opłacenie jednej raty za większą liczbę ubezpieczeń. Start-up stale rozwija się i dostarcza klientom kolejny usługi (czytaj więcej: Bacca będzie automatycznie pobierać składki z kart płatniczych Visa).

Kundi, które jest wymieniane w „Abecadle polskiego fintechu” jako kolejny insurtech, należy do sektora ubezpieczeń społecznościowych. Start-up gwarantuje obniżkę składki za zaproszenie przyjaciół, członków rodziny do wykupienia ubezpieczenia. Ponadto, ubezpieczyciel ustala wysokość składki w zależności od wartości i ilości szkód odnotowanych w gronie ubezpieczonych bliskich osób. Insurtech zakwalifikował się do ostatniej edycji Huge Thing Aviva (czytaj więcej: Kundi - startup, który może zmienić rynek ubezpieczeń w Polsce).

Ostatni wyróżniony insurtech to Velochron, należący do Insurance Partners. Prezesem i współtwórcą spółki jest Artur Chyła. Start-up stanowi platformę do sprzedaży ubezpieczeń dla rowerzystów. Jak podkreśla CEO projektu, są to ubezpieczenia tworzone dla fanów dwóch kółek przez rowerzystów. Produkty zapewniają ochronę zarówno rowerzystom jak i rowerom.

wstecz