Nadchodzą ważne zmiany dla biznesu – ustawa o innowacyjności

Dodano: 24-11-2017

W piątek w Pałacu Prezydenckim doszło do uroczystego podpisania, przyjętej w ubiegłym tygodniu przez Senat, ustawy o innowacyjności.

Ustawa ta przewiduje rozwiązania np. podatkowe skierowane do kreatywnych ludzi biznesu oraz tych, którzy – chcą w ramach swojej działalności gospodarczej tworzyć gospodarkę innowacyjną tworzyć centra badawczo-rozwojowe, prowadzić badania nad nowymi rozwiązaniami – wyjaśnił Andrzej Duda podczas czwartkowego spotkania z mieszkańcami Złotoryi (Dolnośląskie).

Polska pod względem wielkości środków przeznaczanych na badania i rozwój znajduje się na szarym końcu UE. Dlatego też środowisko biznesowe pozytywnie wypowiada się na temat wprowadzonych zmian. – Chciałabym pochwalić rząd za ustawę dot. wsparcia dla innowacyjności. To bardzo potrzebne rozwiązania, które były przez przedsiębiorców oczekiwane i zawierają szereg ulg podatkowych, m.in. na badania i rozwój. Powinna ona pomóc zmienić naszą gospodarkę na lepsze – mówiła w rozmowie z Business Insider Polska Małgorzata Starczewska-Krzysztoszek, główna ekonomistka Konfederacji Lewiatan.

wstecz