N26 zamierza wejść na rynek ubezpieczeń, także w Polsce

Dodano: 20-04-2021

Pochodzący z Niemiec fintech N26 chce udostępnić klientom możliwości zakupu ubezpieczenia z poziomu  aplikacji mobilnej i serwisu internetowego. Jako pierwsze do sprzedaży trafią ubezpieczenia smartfona. Nowa usługa ma być dostępna także w Polsce, informuje portal Fintek.pl.

N26 to bank online, oferujący bezpłatne prowadzenie ROR i obsługę karty debetowej oraz produkty do rachunku bieżącego i inwestycyjnego. Fintech ma też w swojej ofercie płatne konta premium.

Teraz oferta neobanku zostanie powiększona o platformę do zarządzania polisami ubezpieczeniowymi. Klienci banku poprzez aplikację mobilną i serwis bankowości online będą mogli dokonać zakupu ubezpieczenia, zarządzać umowami i zgłaszać szkody.

Jako pierwsze do oferty trafi ubezpieczenie smartfona. Miesięczna składka ma wynieść 6 euro. Następnie zostaną wdrożone ubezpieczenia turystyczne, na życie, mieszkaniowe, zwierząt, elektroniki - rowerów.

Nowa usługa na razie zostanie wdrożona tylko w Niemczech. Jednak spółka nie wyklucza jej rozszerzenia także na rynek polski. Oferta została przygotowana we współpracy z Simpleinsurance.

wstecz