Motocykle na drogach również zimą

Dodano: 03-01-2017

Mondial Assistance podaje, iż w minionym roku sprzedano ponad dwa razy więcej polis dla motocyklistów niż w 2015 r. Można zauważyć więc, iż coraz bardziej popularne wśród Polaków stały się wyprawy motocyklowe. Chętniej wyruszają oni nawet w najbardziej egzotyczne miejsca przez cały rok. Rosnące zainteresowanie turystyką motocyklową spowodowało, iż firmy organizujące tego typu podróże rozszerzyły swoją ofertę i proponują zagraniczne wyjazdy nie tylko w sezonie motocyklowym, ale przez cały rok.

- Sam nie lubię, gdy pogoda ogranicza moje pasje, dlatego stworzyłem miejsce, w którym podobni do mnie motocykliści mogą dać upust swojemu hobby. Notujemy ogromne zainteresowanie podróżami w okresie zimowym, kiedy to oferujemy najbardziej egzotyczne wyprawy na motocyklach, na przykład do Maroko, w którym byliśmy już kilkadziesiąt razy. Zmiana zimowego krajobrazu na wiosenny w Maroko jest czymś, co pokrzepia i pozytywnie ładuje. Zagraniczne wyprawy motocyklowe pozwalają też świetnie przygotować się do nowego sezonu w Polsce. Zaraz po powrocie nasi towarzysze wyciągają z garażu swoje motocykle i po niezbędnym serwisie z pełną energią rozpoczynają sezon w swoim kraju - wyjaśnia Piotr Wyderka założyciel i organizator wypraw ADVPoland.PL.

Eksperci przypominają, iż niezbędna w przypadku takich podróży jest odpowiednio dobrana polisa ubezpieczeniowa. W ostatnim czasie na rynku ubezpieczeniowym pojawia się coraz więcej pakietów dedykowanych dla motocyklistów. Kierowcy takich pojazdów powinni zaopatrzyć się w ochronę zapewniającą im pomoc w razie awarii, wypadku, rozładowania akumulatora czy przebicia opony. Eksperci wskazują, iż koszt assistance komunikacyjnego dla motocyklistów podczas wyjazdu za granicę zaczyna się od mniej niż 9 zł za dzień.

Przeczytaj cały artykuł
wstecz