Millenium umożliwia inicjowanie płatności z innych banków

Dodano: 24-04-2020
Publikator: informacja prasowa

Bank Millenium – jako pierwszy w Polsce – udostępnił usługę, w ramach której klienci mogą zlecać w serwisie internetowym Millenet przelewy ze swoich kont w innych bankach. Nową usługę uruchomiono w oparciu o możliwości stworzone przez dyrektywę PSD2.

- Wielokrotnie podkreślaliśmy, że dyrektywa PSD2 otwiera przed nami ogromne możliwości. Dzięki niej proponujemy usługi dotychczas niespotykane na rynku. Po udostępnieniu Finansów 360°, dzięki którym klient może zobaczyć w swojej bankowości elektronicznej stan środków i historię transakcji na swoich rachunkach w innych bankach, przyszedł czas na możliwość zainicjowania transakcji z tych rachunków. Zastosowane rozwiązania powodują, że przejście przez proces jest bardzo przyjazne dla klienta i nie budzi jego wątpliwości na żadnym etapie  – mówi Halina Karpińska, Dyrektor Departamentu Bankowości Elektronicznej w Banku Millennium.

W ramach usługi, klienci, którzy mają dodane do swojej bankowości konta innych banków, mogą zlecić w Millenecie przelew krajowy ze swoich kont prowadzonych w PLN w PKO BP. Usługa będzie stopniowo rozwijana o kolejne banki i rodzaje transakcji.

wstecz