MF upraszcza rejestrację w systemie e-TOLL

Dodano: 10-09-2021
Publikator: Ministerstwo Finansów
Kategorie :

Ministerstwo Finansów udostępniło łatwiejszy sposób rejestracji w systemie e-TOLL dla użytkowników.

- Szybka rejestracja w e-TOLL dostępna jest dla osób fizycznych oraz osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą. Skorzystanie z tego ułatwienia możliwe jest po zalogowaniu się do systemu profilem zaufanym z wykorzystaniem ePUAP, aplikacji mObywatel lub bankowości elektronicznej. W nowej funkcjonalności zarejestrowano już ponad 3,7 tys. kont użytkowników  – informuje szefowa Krajowej Administracji Skarbowej, Magdalena Rzeczkowska.

E-TOLL to nowy system poboru opłat drogowych, który zastąpił viaTOLL. Jest on obowiązkowy w przypadku pojazdów ciężkich. Dla kierowców poruszających się pojazdami o masie poniżej 3,5 t korzystanie z niego jest dobrowolne. Dzięki temu systemowi można regulować należności za przejazdy na wybranych drogach krajowych.

Z systemu można korzystać albo po zamontowaniu w pojeździe urządzeń typu OBU (on board unit) i ZSL (zewnętrzny system lokalizacyjny) lub korzystając z rządowej aplikacji e-TOLL. Ministerstwo Finansów podaje, że liczba pobrań aplikacji ze sklepów Google Play i App Store przekroczyła już 134 tysiące.

wstecz