LINK4 wdroży system DataWalk do wykrywania prób wyłudzeń

Dodano: 03-07-2020

DataWalk, polska platforma analityczna, ma dostarczyć ubezpieczycielowi system, który będzie służył do wykrywania prób wyłudzeń i oszustw – podał portal strefainwestorow.pl.

- Towarzystwa ubezpieczeniowe prowadzą działalność w oparciu o zasadę solidarności i wzajemnego zaufania. Próby wyłudzeń odszkodowań podważają te zasady i w długiej perspektywie wpływają na wypłacalność ubezpieczycieli. Rozwiązanie, które wybraliśmy, już na etapie operacyjnej oceny osiągnęło wysoką skuteczność w automatycznej identyfikacji podejrzanych roszczeń - wyjaśnia portalowi Marek Wasilewski, dyrektor Pionu Szkód w LINK4.

DataWalk dostarczy oprogramowanie, które będzie wykorzystywać posiadane dane w procesie wykrywania potencjalnych wyłudzeń.

- Dla większości firm ubezpieczeniowych uzyskanie 10% wskaźnika błędnie wytypowanych roszczeń, które w rzeczywistości nie są oszustwami (tzw. false positives), jest nieosiągalnym marzeniem. Unikalna technologia DataWalk i nieoczywiste podejście do danych umożliwia organizacjom takim jak LINK4 szybkie osiągnięcie wysokich wyników przekładających się na biznes – komentuje Paweł Wieczyński, prezes zarządu DataWalk.

To nie pierwsza współpraca DataWalk z sektorem ubezpieczeń. Czytaj więcej: DataWalk wygrywa kolejny kontrakt w międzynarodowej grupie ubezpieczeniowej.

wstecz