Które konto bankowe można najszybciej założyć?

Dodano: 24-08-2020
Publikator: informacja prasowa

Zdalne założenie konta osobistego wcale nie musi oznaczać oszczędności czasu. Aby tego dokonać potrzeba od 28 do 40 kliknięć w formularzach, które mogą mieć nawet 15 podstron - sprawdził Rankomat.pl.

Przy zestawieniu liczby kliknięć, potrzebnych do założenia konta, najkorzystniej wypadły trzy banki: Millenium (Konto 360), Nest Bank (Nest Konto) i Credit Agricole (Konto dla Ciebie). Formularze Banku Pekao i Getin Banku potrzebowały ich niewiele więcej. Z kolei mBanku (eKonto Osobiste) i BNP Paribas (Konto Otwarte na Ciebie) wymagały od użytkownika najwięcej kliknięć.

Rankomat.pl sprawdził także przez ile podstron należy przejść, aby założyć konto. Najmniej – minimum 5 – było ich w Credit Agricole (Konto dla Ciebie) i Getin Bank (Konto Proste Zasady). W Nest Bank (Nest Konto) potencjalny klient musi przejść przez jedną podstronę więcej, a w Banku Millennium (Konto 360), Alior Banku (Konto Jakże Osobiste) i TMUB (Konto Freemium) – o dwie. Najdłuższymi formularzami wyróżniły się BNP Paribas (Konto Otwarte na Ciebie) i mBank (eKonto Osobiste) – odpowiednio 12 i 15 podstron.

Na potrzeby analizy założono, że osoba zakładająca konto przez internet ukończyła 18 lat, jest rezydentem, posiada obywatelstwo polskie i pełną zdolność do czynności prawnych. Modelowy klient ubiega się o rachunek prowadzony w złotych wraz z podstawową kartą płatniczą i wybiera dowód osobisty, jako źródło danych o sobie. Wraz z kontem nie będzie korzystać z żadnych produktów dodatkowych, jak rachunek oszczędnościowy czy debet.

wstecz