Kto zostanie prezesem Polski Gaz TUW?

Dodano: 03-06-2020

Puls Biznesu donosi, że - według przekazanych im informacji -  są dwaj kandydaci na prezesa Polski Gaz TUW należącego do grupy PGNiG: Jacek Gdański i Andrzej Wołodkowicz.

Jacek Gdański od niedawna pracuje w PNH, gdzie odpowiada za finanse. Wcześniej przez kilka lat był wiceprezesem ds. finansowych w TUW, który współtworzył wspólnie z odwołanym prezesem Zygmuntem Kostkiewiczem. Puls Biznesu próbował się dowiedzieć w jakich okolicznościach Gdański rozstał się z Polski Gaz TUW, ale PGNiG nie skomentowało sprawy. Niedawno Gdański został powołany do rady nadzorczej ubezpieczyciela.

Z kolei drugi kandydat, Andrzej Wołodkowicz od 2011 r. prowadzi Albero Consulting, a wcześniej był związany z PZU Życie (2004-2008) czy MetLife Polska (1999-2001). Wołodkowicz odmówił komentarza w tej sprawie.

Konkurs na prezesa Polski Gaz TUW został ogłoszony po tym, jak odwołano Zygmunta Kostkiewicza - wieloletniego prezesa TUW. Puls Biznesu pisał, że odwołanie było związane z konfliktem o audyt, który chciał przeprowadzić PGNiG. Miał on sprawdzić czy spółka nie przepłaca za ubezpieczanie swojego majątku.

wstecz