Krupiński: Pekao wzmocni swoją współpracę z PZU i Alior Bankiem

Dodano: 29-09-2017

Wiceprezes Banku Pekao Michał Krupińśki udzielił wywiadu PAP. W rozmowie odniósł się do nowej strategii instytucji i jej dalszych planów rozwojowych. Jak wskazał, Pekao planuje wzmocnienie współpracy z PZU i Alior Bankiem w zakresie dystrybucji ubezpieczeń i inwestycji technologicznych.

Pytany o nową strategię, której publikacja ma nastąpić późną jesienią, wskazał, że „nie spodziewa się dużej rewolucji”. Spółka zamierza w dalszym ciągu skupiać się na bankowości detalicznej. „Chcemy również mocniej inwestować w technologie i innowacyjność, a także zaproponować jeszcze lepsze produkty bankowości korporacyjnej i inwestycyjnej, nie tylko dla największych firm, ale też dla strategicznego segmentu dla gospodarki, jakimi są małe i średnie przedsiębiorstwa" - dodał.

Podkreślił, że wśród celów strategicznych wymienia się także zwiększenie współpracy z PZU i Alior Bankiem. Obejmie ona wzmocnienie kanału bancassurance i assurbanking po stronie ubezpieczyciela. Jednak jak wyjaśnił, „to jest przyszłość, nie mamy skonkretyzowanych jeszcze planów". Ponadto, jak dodał, rozważane jest także wspólne inwestowanie w nowe technologie. "Powielanie wydatków w kilku podmiotach nie jest najbardziej efektywne. (...) Mocno rozmawiamy z Aliorem o hubie innowacji; przecież po co inwestować w to samo osobno, skoro są pewne rozwiązania, które mogą być wdrożone w całym sektorze" - powiedział.

Przeczytaj cały artykuł
wstecz