Konrad Kozik w Zarządzie Allianz Polska

Dodano: 08-07-2016
Kategorie :

Z dniem 5 lipca 2016 r. Rady Nadzorcze spółek ubezpieczeniowych Allianz Polska w skład Zarządu TUiR Allianz Polska S.A. oraz TU Allianz Życie Polska S.A. powołały na stanowisko wiceprezesa zarządu Konrada Kozika. 

Przejął on rolę dyrektora finansowego spółek ubezpieczeniowych Allianz Polska i będzie kierował Pionem Finansowym. Zastąpił on Zbigniewa Świątka, który z dniem 1 lipca 2016 r. został powołany na stanowisko prezesa PTE Allianz Polska S.A. pod warunkiem uzyskania zezwolenia KNF.

Konrad Kozik przez ostatnie dwa lata pracował w Allianz Russia jako wiceprezes oraz dyrektor finansowy. Od lutego 2015 r. był także członkiem Rad Nadzorczych TUiR Allianz Polska S.A. i TU Allianz Życie Polska S.A. Przez 7 lat pracował dla UniCredit Bank Russia w Moskwie. Był odpowiedzialny za finanse, inicjatywy rozwojowe oraz fuzje i przejęcia.

Od 2004 r. do 2007 r. był wiceprezesem Kredyt Bank S.A., gdzie odpowiadał za finanse, ryzyko, operacje i administrację oraz HR.

Wcześniej, przez 5 lat pracował w UniCredit Group w Mediolanie, odpowiadając za kontroling oraz integrację przejętych banków, w tym Banku Pekao S.A.

 

wstecz