Klikochron – platforma online do sprzedaży ubezpieczeń sprzętu elektronicznego

Autor: Paulina Wiensak

Dodano: 14-08-2018

Od kilku lat na polskim rynku działa internetowa platforma do sprzedaży ubezpieczeń sprzętu elektronicznego – klikochron. Za jej pośrednictwem klient w przeciągu kilku minut zakupi m.in. ubezpieczenie telefonu czy przedłuży gwarancję sprzętu AGD.

Klikochron jest częścią niemieckiej spółki simplesurance GmbH, specjalizującej się w pośrednictwie ubezpieczeniowym. Simplesurance jest obecne w 28 krajach Europy. W Polsce platforma działa we współpracy z Allianz.

W ofercie klikochron znajdują się ubezpieczenia sprzętu elektronicznego (smartfonu, tabletu, laptopa, konsoli do gier, aparatu fotograficznego), w tym także od ryzyka kradzieży. Ponadto, klikochron umożliwia zakup ochrony roweru, w tym elektronicznego, oraz przedłużenie gwarancji na sprzęt elektryczny, wyposażenie kuchni czy urządzenia ogrodnicze.    

Zakup polisy w klikochron trwa kilka minut. Składka jest szacowana na podstawie modelu urządzenia i jego ceny zakupu oraz preferowanego okresu ochrony. Po akceptacji kwoty klient jest proszony o uzupełnienie danych, w tym wpisanie nr seryjnego urządzenia, oraz dokonanie płatności online. Dokumenty m.in. certyfikat ubezpieczenia, OWU są wysyłane na adres e-mail ubezpieczonego.

Więcej informacji pod linkiem: klikochron.pl

Tagi: owu, kradzież
wstecz