Klienci PKO BP mogą zdalnie założyć rachunek inwestycyjny

Dodano: 22-09-2020
Publikator: informacja prasowa

W serwisie iPKO wprowadzono nową funkcję: możliwość założenia rachunku inwestycyjnego online. Jest to pierwsze, komercyjne wykorzystanie usługi mSzafir.

Klienci PKO BP mogą w prosty sposób, bez wychodzenia z domu, założyć rachunek inwestycyjny w serwisie iPKO. Po wypełnieniu ankiety MiFID i podpisaniu umowy przez Biuro Maklerskie klient uzyskuje dostęp do serwisu Supermakler i może zacząć inwestować środki. Zdalne założenie konta jest możliwe dzięki skorzystaniu z podpisu kwalifikowanego mSzafir oraz e-Tożsamości w serwisie iPKO.

- mSzafir wprowadza nową jakość w korzystaniu z kwalifikowanego podpisu elektronicznego. Wyeliminowanie konieczności stosowania karty kryptograficznej i czytnika sprawiło, że usługa może być udostępniana w pełni online, a do podpisywania dokumentów z wykorzystaniem dowolnego urządzenia - komputera, tabletu, smartfona - wystarcza aktywne połączenie z internetem. mSzafir spełnia wymogi regulacji eIDAS, został także wpisany przez Ministerstwo Cyfryzacji do rejestru kwalifikowanych podmiotów świadczących usługi zaufania - mówi Robert Trętowski, Wiceprezes Zarządu KIR, odpowiedzialny za Obszar Rozwoju Systemów i Sektor Publiczny.

W ramach rachunku inwestycyjnego klienci mają dostępem do szerokiej oferty instrumentów m.in. akcji, kontraktów terminowych, obligacji, czy ETF. Nowi klienci Biura Maklerskiego mogą skorzystać z promocji, w ramach której prowadzenie rachunku do końca 2021 roku jest bezpłatne.

wstecz