Kancelarie odszkodowawcze szukają nowych rynków

Dodano: 02-06-2017

Kancelaria Votum S.A. podała w raporcie finansowym za I kw. 2017 r., że istotnym kierunkiem rozwoju spółki będzie obsługa spraw dotyczących walutowych kredytów hipotecznych. Votum S.A. to nie jedyna kancelaria odszkodowawcza, która szuka nowych rynków dla swojej działalności. Jak podaje Dziennik Gazeta Prawna, za nowymi sprawami rozglądają się także inne podmioty z tego sektora.

Kancelarie odszkodowawcze od lat walczą w imieniu poszkodowanych w wypadkach komunikacyjnych o wyższe odszkodowania i inne świadczenia od zakładów ubezpieczeń. To m.in. w wyniku ich działalności doszło do zasądzenia w orzeczeniach rekordowo wysokich kwot odszkodowań (czytaj więcej: EuCO wywalczyła 1 mln zł odszkodowania z tytułu ubezpieczenia OC za szkodę osobową). Specjaliści rynku wielokrotnie podkreślali, że właśnie zmożona działalność kancelarii odszkodowawczych jest jednym z czynników, który miały wpływ na podwyżki składek ubezpieczenia OC ppm. (czytaj więcej: Kiedy zapłacimy mniej za OC?). 

Dlatego coraz częściej mówi się o potrzebie regulacji kancelarii odszkodowawczych. Według doniesień medialnych prace nad projektem ustawy od prawie roku toczą się w Ministerstwie Finansów na podstawie projektu przesłanego przez Rzecznika Finansowego (czytaj więcej: MF rozpoczyna prace nad regulacjami dot. kancelarii odszkodowawczych).

Przeczytaj cały artykuł
wstecz