Jak będzie wyglądać dystrybucja ubezpieczeń w branży leasingowej od 1 października 2018 r.?

Autor: Paulina Wiensak

Dodano: 22-03-2018

Na pytanie: jak będzie wyglądać dystrybucja ubezpieczeń w branży leasingowej od 1 października 2018 r.? odpowiedzieli specjaliści prawa ubezpieczeń z Kancelarii CZUBLUN TRĘBICKI podczas warsztatu Szkoły Ubezpieczeń beinsured pt. „Ubezpieczenia w leasingu/CFM – nowe zasady dystrybucji”, jaki miał miejsce 21 marca br. w Warszawie.

Podczas szkolenia została omówiona nowa ustawa z dnia 15 grudnia 2017 r. o dystrybucji ubezpieczeń pod kątem jej wdrożenia w model sprzedaży ubezpieczeń w firmach leasingowych i współpracy zakładów ubezpieczeń z branżą leasingową w zakresie dystrybucji. Przede wszystkim zostały przypomniane obowiązki dystrybutorów ubezpieczeń, jakie będą obowiązywały od 1 października br., czy sposoby nadzoru nad dystrybucją.

Warsztat obejmował też część praktyczną. Eksperci omówili 4 modele dystrybucji ubezpieczeń w leasingu/CFM, jakie będą możliwe pod reżimem ustawy dystrybucyjnej. Wymienili ich istotne cechy i praktyczne ryzyka wynikające z przyjęcia danego rozwiązania. Wyświetlony został też odcinek BeInObiektywnie „Agencja Momencik – obowiązki informacyjne w praktyce”. Przedstawiono na nim, z przymrużeniem oka, jak będzie wyglądał proces sprzedaży ubezpieczeń zgodny z wymogami RODO i nowej ustawy.      

Szkolenie pt. „Ubezpieczenia w leasingu/CFM – nowe zasady dystrybucji” prowadzili eksperci prawa ubezpieczeń z Kancelarii CZUBLUN TRĘBICKI: r.pr. Piotr Czublun, r.pr. Julita Nowak i adw. Agnieszka Wesołowska.  


Już teraz zapraszamy na kolejny warsztat Szkoły Ubezpieczeń beinsured, na którym zostawiony omówiona istotna zmiana wprowadzana ustawą o dystrybucji ubezpieczeń dot. rozpatrywania reklamacji i stosowania pozasądowego rozwiązania sporów przez dystrybutorów ubezpieczeń. Warsztat odbędzie się 11 kwietnia br. w Warszawie. Więcej informacji pod linkiem. Serdecznie zapraszamy!

Tagi: leasing
wstecz