INTER wspiera studentów w misji medycznej w Kenii

Dodano: 31-07-2017

W dniu 18 lipca 2017 r., dzięki wsparciu INTER, cztery studentki medycyny z WUM wyjechały z misją do Afryki. W ramach współpracy z uczelniami medycznymi, ubezpieczyciel angażuje się w wartościowe przedsięwzięcia przyszłych lekarzy. W ramach projektu „Kenya Sounds Good” młodzi pasjonaci będą przez kilka tygodni szkolić lekarzy afrykańskich z diagnostyki obrazowej przy użyciu aparatów USG.

Jest to jedna z dwunastu sekcji ogólnopolskiego projektu Leczymy z Misją fundacji Harambee. Jego celem jest wsparcie pacjentów oraz szpitali misyjnych w Kenii poprzez wysyłkę odpowiedniego sprzętu medycznego oraz pomoc zaangażowanych wolontariuszy. 

Główną destynacją misji są małe miejscowości, gdzie niedostateczny dostęp do wiedzy z zakresu lecznictwa jest najbardziej odczuwalny. Projekt zakłada współpracę ze szpitalami misyjnymi położonymi z dala od dużych ośrodków miejskich. Bardzo często są one jedynymi dostępnymi w okolicy placówkami, a zdrowie i życie pacjentów zależy od kompetencji personelu medycznego.

„Mamy nadzieję, że te cztery sympatyczne studentki dzięki wielkiej pasji i zaangażowaniu osiągną swoje cele związane z pobytem w Kenii. Po powrocie czeka ich wiele prelekcji i konferencji, gdzie podzielą się swoimi doświadczeniami z innymi studentami uczelni medycznych. Cieszymy się, że jesteśmy częścią tego projektu” – podaje w komunikacie INTER.

wstecz