Innowacyjność priorytetem ubezpieczycieli

Dodano: 05-04-2017
Kategorie :

Jak wyjaśnia TIA Technology, czołowy dostawca zintegrowanych rozwiązań do obsługi ubezpieczeń, przestarzała technologia utrudnia ubezpieczycielom spełnianie zmieniających się wymagań klientów. Dlatego firma uruchamia platformę TIA w wersji 7.5, która jest przełomowym rozwiązaniem technologicznym. Pozwoli ona ubezpieczycielom pozyskiwać klientów korzystających z usług cyfrowych, usprawniając jednocześnie przepływ procesów w firmie.

„Oczekiwania klientów i sposób kontaktowania się z dostawcami usług zmieniają się pod wpływem technologii cyfrowych. Jednocześnie, młodzi ludzie nie są zainteresowani tradycyjnymi modelami własności ani produktami ubezpieczeniowymi. Ubezpieczyciele na całym świecie starają się pozyskiwać nowych klientów, oferując unikalne rozwiązania cyfrowe dostępne na dowolnym urządzeniu i za pośrednictwem dowolnego kanału. Jest to jednak żmudna praca, ponieważ przestarzała technologia i złożone procesy spowalniają działania wielu firm” – wyjaśnia w komunikacie TIA Technology.

Z badania przeprowadzonego przez czołową, niezależną firmę badawczo-konsultingową Pierre Audoin Consultants wśród 200 dyrektorów firm ubezpieczeniowych i informatycznych wynika, że 8 na 10 firm ubezpieczeniowych w Europie opracowało oficjalne strategie i budżety w zakresie innowacji. - Jest to nowe zjawisko w sektorze ubezpieczeniowym - powiedział Christian Kromann, dyrektor generalny TIA. - Z badania wynika również, że regulacje oraz przestarzała technologia są postrzegane jako największe przeszkody dla innowacji. Dlatego właśnie opracowaliśmy system TIA w wersji 7.5 — mówi Kromann.

Przeczytaj cały artykuł
Tagi: it
wstecz