Inbank wprowadza sprzedaż ratalną ubezpieczeń komunikacyjnych od Compensy

Dodano: 11-12-2018
Publikator: informacja prasowa

Inbank oraz Benefia rozpoczęli sprzedaż ubezpieczeń komunikacyjnych OC i AC w formie miesięcznych rat. Zakup jest możliwy poprzez dedykowaną aplikację mobilną Benefia24.

Suma kredytu maksymalnie może wynieść 6 tys. zł. Cały proces zakupu ubezpieczenia i jego opłacenia odbywa się na poziomie aplikacji bez konieczności przechodzenia na stronę banku. Decyzja o udzieleniu finansowania jest podejmowana w przeciągu kilku sekund.

Zakup polisy komunikacyjnej w aplikacji Benefia24 odbywa się po zeskanowaniu kodu AZTEC z dowodu rejestracyjnego samochodu. Po wyborze produktu i zakresu ochrony właściciel pojazdu jest proszony o wypełnienie wniosku kredytowego, a następnie w przeciągu kilku sekund otrzymuje decyzję banku co do udzielenia finansowania i finalizuje proces zakupu. Aktywacja ochrony ubezpieczeniowej następuje wraz z podpisaniem przez klienta w aplikacji mobilnej umowy ratalnej kodem SMS.

Do udziału w projekcie został zaproszony insurtech hiPRO, który wspiera usługę od strony technicznej – dostarcza narzędzie do bieżącego łączenia procesów bankowych i płatniczych.     

- Klienci przenosząc doświadczenia z innych branż, oczekują, że podobnie jak w przypadku zakupu typowych towarów czy usług, również w ubezpieczeniach płatność ratalna za usługę będzie prosta i szybka, a przy tym odbywała się w trakcie procesu zakupowego i nie wymagała dodatkowych aktywności od klienta. Dzięki współpracy z Inbankiem od teraz jest to możliwe dla użytkowników aplikacji Benefia24 – mówi Michał Gomowski, prezes Benefii Ubezpieczenia.

Inbank to licencjonowany bank z Estonii. Obsługuje klientów na 8 europejskich rynkach. Od 2017 roku bank prowadzi działalność operacyjną w Polsce za zgodą KNF. Inbank specjalizuje się w dostarczaniu kredytów gotówkowych i samochodowych oraz rozwiązań ratalnych m.in. dla eCommerce, sprzedaży bezpośredniej i sektora ubezpieczeniowego. Czytaj więcej: W pełni mobilny bank rozpoczął działalność w Polsce

wstecz