Grupa PZU wybuduje biurowiec we Wrocławiu

Dodano: 20-02-2020
Publikator: informacja prasowa

Grupa PZU zadecydowała o nowej inwestycji we Wrocławiu. Przy ul. Oławskiej 35 powstanie nowy biurowiec ubezpieczyciela. Zakończenie budowy planowane jest na II kwartał 2022 roku.

Już 24 lutego br. rozpocznie się budowa nowego biurowca PZU. Na generalnego wykonawcę wybrano firmę Warbud. Inwestycja powstanie w miejscu byłego budynek PZU projektu Ryszarda Natusiewicza, który w 2017 roku został rozebrany ze względu na stan techniczny.

Biurowiec będzie miał 7 kondygnacji naziemnych oraz podziemny parking z ponad 140 miejscami parkingowymi. Inwestycja będzie spełniała proekologiczne standardy, w tym systemy oszczędzania energii i wody, zielone dachy czy miejsca parkingowe ze stacjami ładowania dla samochodów o napędzie elektrycznym. Dodatkowo przewidziano infrastrukturę dla osób korzystających z rowerów - prysznice, szatnie, suszarnie, a także samoobsługową stację rowerową.

Inwestorem całości jest Tower Inwestycje – spółka z Grupy PZU, której przedmiotem działalności jest lokowanie środków finansowych w obrębie działalności inwestycyjnej i deweloperskiej w zakresie budowy nieruchomości komercyjnych. Spółka planuje zarządzać i administrować nieruchomościami w przyszłości. Komercjalizacją powstałej powierzchni biurowo - usługowej zajmie się firma CBRE.

wstecz