Grupa MAK: Tarcza Antywirusowa cz. 2

Dodano: 10-04-2020

Grupa MAK przygotowała 2. część swojego kompendium „Tarcza Antywirusowa”. Tym razem do współpracy zaprosiła Kancelarię CZUBLUN TRĘBICKI, której eksperci przygotowali komentarz prawny do wybranych zagadnień zamieszczonych w biuletynie oraz omówili główne założenia rządowej „Tarczy antykryzysowej”.

„Równo dwa tygodnie od wydania pierwszego Kompendium, na Państwa ręce składamy jego drugą część. Jest ona odpowiedzią na zadawane przez Państwa pytania i ogromne zainteresowanie, jakie wzbudziło poprzednie wydanie. W części drugiej znajdą Państwo kolejną dawkę praktycznych informacji dotyczących ubezpieczeń wzbogaconą o komentarz prawny. Analizujemy w niej kolejne obszary zagrożeń jakie rodzi ta nowa dla nas wszystkich sytuacja”, napisał we wstępie do publikacji Andrzej Wasilewski, Prezes Zarządu MAK Ubezpieczenia.

Eksperci przygotowali krótki poradnik - jak działają wybrane ubezpieczenia w czasie pandemii. W biuletynie zostały zamieszczane odpowiedzi na najczęściej padające się pytania od ubezpieczonych wraz z uwzględnieniem perspektywy prawnej. W 2. cz. kompendium zostały omówione następujące produkty ubezpieczeniowe: OC, transportowe, mienia, CYBERRISK, D&O, należności handlowych, komunikacyjne, utraty zysku/dochodu, sprzętu elektronicznego, ryzyk budowy i montażu, OC członków władz spółek kapitałowych oraz grupowe ubezpieczenia na życie i zdrowotne.

Ponadto, eksperci Kancelarii CZUBLUN TRĘBICKI przygotowali krótkie omówienie wybranych zagadnień zawartych w Tarczy antykryzysowej. Komentarz prawny obejmuje takie problemy jak: wsparcie pracodawców, bieg terminów, zmiany w funkcjonowaniu spółek, prawo nieruchomości, świadczenia postojowe dla zleceniobiorców i samozatrudnionych oraz kwestie pracownicze.

Broszury są dostępne do pobrania w pełnej publikacji na portalu beinsured. Część 1. kompendium znajduje się pod linkiem.

wstecz