Global Clean Air Summit z udziałem Avivy

Dodano: 27-11-2017

Aviva została partnerem Global Clean Air Summit – konferencji poświęconej problematyce walki ze smogiem oraz jego negatywnymi skutkami dla zdrowia, środowiska oraz gospodarki. W wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele administracji państwowej, samorządów, organizacji pozarządowych i biznesu, a także eksperci ONZ i Komisji Europejskiej. W gronie prelegentów znalazł się również Adam Uszpolewicz, prezes Avivy.

Partnerstwo z konferencją Global Clean Air Summit to część kampanii “Wiem, czym oddycham”, która wystartowała 14 listopada br. (czytaj więcej: Aviva podejmuje walkę ze smogiem).

‒ Walka ze smogiem i jego negatywnymi skutkami jest jednym z najpoważniejszych wyzwań społeczno-ekologicznych dla naszego kraju. Rozwiązanie problemu wymaga wprowadzenia nowych regulacji prawnych i nowych technologii, ale przede wszystkim zmiany naszych postaw jako społeczeństwa. Do tego niezbędna jest współpraca władz, organizacji pozarządowych i biznesu. Jako firma ubezpieczeniowa nie chcemy ograniczać się jedynie do wypłaty świadczeń. Zwiększamy poziom wiedzy o tym, jaka jest skala zagrożenia smogiem, jak on szkodzi zdrowiu i co można zrobić, aby mu przeciwdziałać. Dlatego powiększamy o 300 liczbę zewnętrznych czujników jakości powietrza w sieci Airly, udostępniamy ciekawe materiały edukacyjne i proponujemy domowe sensory powietrza naszym nowym klientom zawierającym ubezpieczenia na zdrowie i życie – mówi Adam Uszpolewicz.

Organizatorami Global Clean Air Summit są Polski Alarm Smogowy, Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego oraz Smogathon.

wstecz