Generali z nowym produktem – ubezpieczenie od koronawirusa

Dodano: 10-04-2020

Generali wprowadziło nowy produkt – ubezpieczenie na wypadek zachorowania na koronawirusa. Początkowo produkt został wprowadzony we Włoszech, teraz jest dostępny również w Polsce – poinformował portal money.pl.

Omawiany produkt jest ubezpieczeniem grupowym. Oferowane są trzy pakiety, gdzie najtańszy, w przeliczeniu na osobę, to koszt 49,90 zł, a najdroższy - 89,90 zł za rok. Wysokość składki warunkuje suma ubezpieczenia oraz zakres świadczeń. Ubezpieczeni będą mogli otrzymać wypłatę za pobyt w szpitalu i dodatkowe, jednorazowe świadczenie, jeżeli trafią na OIOM. Uzupełnieniem ubezpieczenia jest pomoc psychologa.

- W ramach tego ubezpieczenia po hospitalizacji ubezpieczony pracownik otrzyma również usługi assistance, takie jak pomoc domowa, opieka nad dzieckiem, nad osobą starszą, zwierzętami oraz transport medyczny i konsultacje lekarza pierwszego kontaktu – tłumaczy na łamach money.pl Arkadiusz Wiśniewski, członek Zarządu Generali TU SA.

Jak informuje Wiśniewski, jest to pierwszy tego typu produkt na rynku. Mogą z niego skorzystać przedsiębiorcy zatrudniający minimum 10 osób. Na razie Generali nie zdradza wyników sprzedażowych.

- Produkt został wdrożony kilka dni temu, więc trudno jest mówić o liczbie sprzedanych polis - odpiera Wiśniewski.

wstecz