Fundacja PZU zorganizowała transport z materiałami budowlanymi dla poszkodowanych w nawałnicach

Dodano: 19-09-2017

Fundacja PZU przygotowała transport materiałów budowlanych dla poszkodowanych w nawałnicach. Tym razem dary trafią do mieszkańców gminy Brusy w województwie pomorskim.

Materiały budowlane dla mieszkańców gminy Brusy to kolejny przygotowany przez Fundację PZU transport skierowany na zniszczone tereny. Do tej pory poszkodowanym przekazano z PZU żywność, środki czystości, agregaty prądotwórcze, siekiery, odzież ochronną i 100 wyprawek szkolnych.

Do gminy Brusy trafią materiały budowlane takie jak cement, płyty kartonowo – gipsowe, farby, papa, zaprawa murarska, wełna. Posłużą do remontu zniszczonych przez żywioł domów i budynków gospodarskich.

Ponadto, do obdarowanych w najbliższy weekend uda się grupa wolontariuszy – pracowników zakładu ubezpieczeń. Pomogą oni w porządkowaniu gospodarstw domowych, zajmą się wycinką połamanych drzew, odbudową ogrodzeń, porządkowaniem nagrobków na cmentarzu oraz rozbiórką zniszczonych dachów.

– Brusy to nieprzypadkowy kierunek pomocy Fundacji PZU. Grupa wolontariuszy - pracowników PZU w najbliższy weekend wyjedzie do położonego we wsi Orlik w gminie Brusy Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek od Pokuty i Miłości Chrześcijańskiej. Pomogą w uprzątnięciu terenu dotkniętego nawałnicami i wesprą akcję koordynowaną przez siostry Franciszkanki – informuje zarząd Fundacji PZU.

Tagi: poszkodowany
wstecz