Fire Talk o praktycznym zastosowaniu sztucznej inteligencji już 25 stycznia br.

Dodano: 12-01-2018
Kategorie :

Rozwój sztucznej inteligencji to dla ludzi zarówno szansa, jak i zagrożenie. Czy w przyszłości roboty zastąpią pracowników i będą w stanie wykonywać ich zadania? Na ten temat będzie można posłuchać już 25 stycznia, na spotkaniu Fire Talk, którego patronem medialnym zostało beinsured.pl.

25 stycznia br. o godzinie 18:30, w warszawskiej przestrzeni coworkingowej HubHub odbędzie się spotkania dot. Artificial Intelligence in Use w ramach cyklu warsztatów Fire Talk. Na najbliższym spotkaniu poruszone zostaną m.in. kwestie:

  • Czy sztuczna inteligencja zastąpi programistów?
  • Jak wykorzystać potencjał sztucznej inteligencji?
  • Jakich open-sourcowych narzędzi można użyć?
  • Najciekawsze scenariusze praktycznego wykorzystania sztucznej inteligencji

Z problemami zastosowania AI zmierzą się:

  • dr Leszek Bukowski – były wykładowca Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych, gdzie prowadził wykłady na temat analizy sieci społecznościowych oraz uczenia maszynowego. Obecnie, jako data scientist, wspiera innowacyjne firmy we wdrażaniu inteligentnych rozwiązań analitycznych. Przewodzi zespołowi data science w firmie Emplocity, która pracuje nad sztuczną inteligencją do poszukiwania pracy,
  • Igor Sawczuk – absolwent Politechniki Warszawskiej. Specjalizuje się w automatyzacji obsługi klienta. Jest CEO firmy tworzącej oprogramowanie, które za pomocą prostego kreatora umożliwia uruchamianie kilkunastu scenariuszy bota, 
  • Marcin Stachowiak – uczestniczy w tworzeniu systemów dużych przedsiębiorstw. Jest również nauczycielem akademickim, prowadzi badania nad wykorzystaniem sztucznej inteligencji. Od początku 2017 roku w Intel jest Ambasadorem Studentów ds. Rozwoju sztucznej inteligencji w Polsce.

- Jeśli zastanawiałeś się, jak sztuczna inteligencja może wspierać procesy i zwiększać jakość produktów w inżynierii oprogramowania – ten wykład jest dla Ciebie. Przedstawione zostaną konkretne przykłady, gdzie sztuczna inteligencja może asystować architektowi, deweloperowi lub testerowi w jego codziennej pracy - mówi Marcin Stachowiak jeden z prelegentów spotkania.

- Zależy nam na tym, aby rozmawiać z osobami, które do tej pory w praktyczny sposób używały sztucznej inteligencji. Mamy też zamiar pokazać narzędzia, które można wykorzystywać w tej dziedzinie, nawet nie będąc ekspertem – tłumaczy Cezary Woszczyk, , CEO Sharpeo, organizator wydarzenia.

Rejestracja na spotkanie odbywa się za pomocą formularza elektronicznego. Liczba miejsc jest ograniczona.

wstecz