Eurobank sprzedaje ubezpieczenia stand alone TU Europa

Dodano: 18-12-2017

Euro Bank S.A. został nowym partnerem Grupy Ubezpieczeniowej TU Europa. Za pośrednictwem banku będą dystrybuowane trzy produkty typu stand alone.

- Cieszymy się, że do grona naszych partnerów, oferujących ubezpieczenia stand alone, dołączył eurobank. Wspólne działania rozpoczynamy od dystrybucji trzech produktów za pośrednictwem call center. W planach na przyszły rok jest udostępnienie naszych ubezpieczeń w placówkach i w bankowości internetowej partnera - mówi Marat Nevretdinov, Wiceprezes Grupy Europa.

Jak podkreśla ubezpieczyciel w komunikacie prasowym, wzrost sprzedaży ubezpieczeń stand alone w bankach to jeden ze strategicznych celów Grupy. Jednym z elementów realizacji tej strategii jest współpraca z eurobankiem. Za pośrednictwem instytucji będą sprzedawane produkty:

  • Ubezpieczenie „Pomoc dla Zdrowia” – produkt zapewnia wsparcie finansowe w wysokości do 150 tys. zł w przypadku zdiagnozowania u ubezpieczonego jednej z trzech poważnych chorób (nowotwór złośliwy, udar mózgu i zawał serca). Ochrona jest dostępna dla klientów w wieku 18 - 64 lat, którzy pozytywnie przejdą ankietę medyczną.
  • Ubezpieczenie „Twoje Dziecko” – produkt ochrony zdrowia dla dzieci. Ubezpieczenie oferuje m.in. domowe wizyty pediatry, pielęgniarki i konsultacje ze specjalistami w przypadku już rozpoczętego leczenia. Dodatkowo daje także możliwość zorganizowania opieki nad dzieckiem oraz korepetycji z wybranych przedmiotów w przypadku dłuższej jego nieobecności w szkole z powodu choroby.
  • Ubezpieczenie „Domowy Fachowiec” - stanowi assistance domowy rozszerzony o opcje takie jak dostęp do fachowców w przypadku awarii sprzętu AGD, RTV i PC czy pomoc specjalistów np. ślusarza, hydraulika czy elektryka w przypadku zdarzeń losowych.

- Przy tworzeniu (produktów – red.) posiłkowaliśmy się badaniami, które miały określić potrzeby klientów. Dzięki temu nasze ubezpieczenia zostały ściśle dopasowane do ich potrzeb. Dodatkowo przy ich sprzedaży korzystamy z data miningu. Chcemy bowiem je oferować osobom, które będą zainteresowane ich zakupem – podaje Renata Kopeć, Wicedyrektor Departamentu Instytucji Finansowych w Grupie Europa.

Z oferty mogą skorzystać klienci Eurobanku, którzy posiadają  w banku rachunek osobisty (poza kontem junior). Okres ochrony wynosi 12 miesięcy, a składka pobierana jest bezpośrednio z rachunku w miesięcznych ratach.

wstecz