EuCO stawia na rozwój na zagranicznych rynkach

Dodano: 17-09-2018
Kategorie :

Rynek odszkodowawczy od dłuższego czasu boryka się ze spadkiem krajowego biznesu. Sytuację kancelarii odszkodowawczych może pogorszyć przyjęcie przepisów powstałych z inicjatywy senatorów, regulujących tę branżę. Wśród propozycji  zawarto m.in. określenie maksymalnej stawki wynagrodzenia i wprowadzenie obowiązkowego ubezpieczenia OC dla pośredników odszkodowawczych. Czytaj więcej: Projekt ustawy regulującej działalność kancelarii odszkodowawczych.

W związku z tym kancelarie odszkodowawcze od jakiegoś czasu szukają nowych rynków i obszarów rozwoju. Ostatnio swoje plany przedstawiło red. Pulsu Biznesu  Europejskie Centrum Odszkodowań (EuCO). Spółka chce w dalszym ciągu kontynuować swoją podstawową działalność tj. pozyskiwanie odszkodowań za szkody osobowe ale też rozwijać inne segmenty jak szkody medyczne, pracownicze czy rolnicze. 

- Naszą specjalnością są szkody osobowe. W najlepszych miesiącach co siedem minut reprezentowaliśmy klienta na wokandzie. W czwartek wygraliśmy sprawę o 300 tys. zł zadośćuczynienia dla bliskiego osoby, pozostającej w stanie wegetatywnym. Trudno mi teraz oszacować, jaka może być skala tego typu roszczeń. Nie uzależniamy naszej działalności od tych spraw i rozwijamy również inne segmenty, m.in. szkód medycznych, pracowniczych i rolniczych — tłumaczy Krzysztof Lewandowski, prezes EuCO. Kancelaria liczy też na rozwój spółki EUCOvipcar, działającej w branży pojazdów zastępczych.

Ponadto, spółka zamierza skupić się na rozwoju swojego biznesu w Rumunii, gdzie obecna jest od 7 lat. Jednak dopiero od dwóch lat kancelaria osiąga tam swój zamierzony cel, tj. napływ ok. 700 nowych spraw miesięcznie.

- Od dwóch lat udaje się nam realizować ten cel, dlatego biznes dynamicznie się rozwija. Od roku reprezentujemy klientów również w tamtejszych sądach. Rozpoczęte sprawy wciąż się toczą, więc na największe wpływy liczymy w 2019-20 r. - tłumaczy Lewandowski.

Termin przedawnienia roszczeń w Rumunii wynosi 4 lata, mimo to, prezes EuCO uważa, że jest możliwe prowadzenie na tym rynku rentownego biznesu odszkodowawczego. Ponadto, EuCO planuje założyć na rumuńskim rynku dwie nowe spółki, zajmujące się pożyczkami i najmem pojazdów zastępczych.

- W Rumunii chcemy sklonować usługi, które oferujemy na polskim rynku, charakteryzujące się wysokim zapotrzebowaniem ze strony klientów i jednocześnie wysoką rentownością dla spółki. Nie mamy jeszcze konkretnych terminów - podkreśla prezes EUCO.

Spółka analizuje też możliwości wejścia na inne rynki. Obecnie EuCO świadczy usługi w Polsce, Czechach, na Słowacji i Węgrzech.

wstecz