ERGO Hestia zaprasza na wystawę Grand Press Photo w Sopocie

Dodano: 13-07-2017

W dniu 13 lipca 2017 r. w przestrzeniach Sopot Centrum rozpoczęła się wystawa Grand Press Photo, której partnerem jest towarzystwo ubezpieczeń ERGO Hestia. Na przełomie lipca i sierpnia będzie można zobaczyć 68 finałowych zdjęć pojedynczych, 10 fotoreportaży, dwa nagrodzone projekty dokumentalne i jedno portfolio – w sumie ponad 200 zdjęć wykonanych przez najlepszych fotoreporterów w Polsce.

– Fotografię prasową przez długi czas postrzegano w Polsce bardziej jako rzemiosło niż sztukę, a to jest przecież super sztuka – podkreśla Jiří Siostrzonek, członek jury Grand Press Photo 2017. – Poprzez informację, jaką niesie, i swoją estetykę zdjęcia prasowe mówią o czymś, co jest ważne dla ludzi. Oglądając prace zgłoszone na konkurs, mogliśmy zobaczyć, że na wielu jest jakaś historia, którą znamy, ale przychodzi moment, gdy kończą się słowa i następuje obraz, i to on pokazuje to, czego słowa nie są w stanie przekazać – dodaje Jiří Siostrzonek.

– Cieszymy się, że ponownie możemy przybliżyć wszystkim przybywającym do Sopotu fotografie, które zwyciężyły w konkursie Grand Press Photo – mówi Arkadiusz Bruliński, rzecznik prasowy Grupy ERGO Hestia. To okazja do promocji efektów pracy zawodowych fotografów zachęcających do zatrzymania się w biegu i zastanowienia nad otaczającą nas rzeczywistością. Dynamiczna przestrzeń Sopot Centrum jest do tego idealnym miejscem. To drugi konkurs fotograficzny, obok organizowanego przez Artystyczną Podróż, któremu patronujemy i wierzymy, że w ten sposób promujemy ciekawych artystów i inspirujemy coraz szersze grupy odbiorców – uzupełnia Arkadiusz Bruliński.

Wystawa finałowych zdjęć Grand Press Photo 2017 prezentowana będzie w Sopot Centrum do 9 sierpnia 2017 r.

wstecz