ERGO Hestia z nowym systemem dla rzeczoznawców mobilnych

Dodano: 04-06-2020
Publikator: informacja prasowa

MLS – czyli Mobilna Likwidacja Szkód – to aplikacja, stworzona przez ERGO Hestię dla mobilnych likwidatorów. Nowe udogodnienia to m.in.: multidokument, który umożliwia krótsze wizyty poprzez składanie jednego, elektronicznego podpisu; czy zmniejszenie wagi torby likwidatora o prawie 10 kg.

- Od 25 maja rzeczoznawcy ERGO Hestii korzystają z Mobilnej Likwidacji Szkód (MLS). System obejmuje obsługę wszystkich zleceń realizowanych w obszarze mobilnym, nawet oceny ryzyka i termowizji – tłumaczy Mirosław Krzewiński, zastępca dyrektora ds. Mobilnej Obsługi Szkód w ERGO Hestii. – Aplikacja świetnie się sprawdza zwłaszcza w czasie pandemii, ponieważ  umożliwia obsługę szkód podczas wizji uszkodzonego mienia w obecności klienta z zachowaniem zasad bezpieczeństwa, a wykorzystanie różnych kanałów autoryzacji informacji nie wymaga bezpośredniej interakcji między klientem a rzeczoznawcą mobilnym.

Przed wprowadzeniem aplikacji rzeczoznawcy musieli nosić przy sobie mnóstwo dokumentów. Wykorzystanie technologii oraz zastosowane uproszczenia sprawiły, że waga torby spadła z 13 kg do zaledwie 3,5 kg.

W pierwszym tygodniu działania aplikacji MLS zauważono, że likwidacja szkód odbywała się sprawniej. Podczas spotkania klient wykonuje mniej czynności i nie musi podpisywać wielu dokumentów, wystarczy jeden elektroniczny podpis. Dane z podpisanego e-dokumentu trafiają do systemu obsługi szkód. Dzięki temu, rzeczoznawca i klient mają do nich błyskawiczny dostęp.

- Tworząc system MLS zadbaliśmy o dobrą organizację procesów i zrównoważony rozwój. Wystarczy raz wprowadzić dane, by wielokrotnie na nich pracować. Wykorzystujemy nowoczesne rozwiązania technologiczne do odczytu danych (kod Aztec), stosujemy narzędzia do automatycznej anonimizacji dokumentów oraz optymalnej orientacji sfotografowanych dokumentów Aplikacja pozwala nam zrezygnować z aparatów fotograficznych i przenośnych drukarek. Praktycznie do zera ograniczamy zużycie papieru, co ma pozytywny wpływ na środowisko – mówi Izabela Chabrowska, dyrektor ds. Obsługi Procesów w Biurze Operacji i Likwidacji Szkód.

wstecz