ERGO Hestia Polish Surfing Challenge 2017

Dodano: 03-08-2017

Od początku sierpnia na Półwyspie Helskim trwają Mistrzostwa Polski w Surfingu i Stand Up Paddle. Zawody organizuje Polskie Stowarzyszenie Surfingu oraz Grupa ERGO Hestia.

Mistrzostwa Polski w Surfingu i SUP (Stand Up Paddle) – ERGO Hestia Polish Surfing Challenge odbywają się już po raz 11. Ich tytularnym partnerem jest Sopockie Towarzystwo Ubezpieczeń ERGO Hestia.

- Od blisko 20 lat wspieramy projekty popularyzujące sporty wodne. ERGO Hestia Polish Surfing Challenge 2017 to kolejne wydarzenie, które daje możliwość sprawdzenia swoich umiejętności w ramach sportowej rywalizacji na wodzie – powiedział Arkadiusz Bruliński, rzecznik prasowy zakładu ubezpieczeń.

Sopocki ubezpieczyciel z tej okazji wprowadził do oferty nowy produkt #MistrzowskaOchrona, który łączy zarówno ubezpieczenie turystyczne i sprzętu sportowego.

– Doceniając potencjał i rozwój sportów wodnych ERGO Hestia zainicjowała projekt #MistrzowskaOchrona. To połączenie ubezpieczenia sportowego i podróżnego, które pozwala na realizację pasji w połączeniu z ochroną sprzętu i szybką pomocą w razie wypadku w Polsce i za granicą – dodał Arkadiusz Bruliński.

Zawody zostaną rozegrane pomiędzy 1 sierpnia a 10 września na Półwyspie Helskim. Rozgrywki surferów są prowadzone w trzech głównych kategoriach: Surfing OPEN, Surfing Juniors, SUP Wave.

- Grono fanów surfingu w Polsce z roku na rok dynamicznie rośnie. Na naszym wybrzeżu pojawia się coraz więcej surferów i surferek, SUPerów i SUPerek, a także szkółek dla amatorów tych dyscyplin. Po latach starań International Surfing Association, którego członkiem jest Polskie Stowarzyszenie Surfingu, doprowadziło do wpisania surfingu w program Igrzysk Olimpijskich TOKIO 2020. Tym bardziej cieszymy się, że już po raz 11. udaje nam się organizować zawody wyłaniające najlepszych surferów w Polsce – podsumował Wojciech Ochrymowicz, członek zarządu Polskiego Stowarzyszenia Surfingu.

Organizatorzy przewidzieli też specjalne pokazy mistrzów i zajęcia dla amatorów w trakcie Surf Pikniku, który odbędzie się w niedziele 13 sierpnia w Chałupach.

wstecz