ERGO Hestia otrzymała nagrodę Flota Ekologiczna Roku 2016

Dodano: 25-10-2016

Kapituła konkursu złożona z dziennikarzy motoryzacyjnych oraz specjalistów rynku flotowego, podczas I Międzynarodowych Targów Floty Ekologicznej organizowanych przez miesięcznik Menadżer Floty, przyznała ERGO Hestii wyróżnienie i statuetkę „Flota Ekologiczna Roku 2016”. 

- Nie ukrywam, że bardzo liczyłem na tę nagrodę! – powiedział odbierając nagrodę Mirosław Krzewiński, zastępca dyrektora Biura Likwidacji Szkód ERGO Hestii. Myślę, że to zrozumiałe, ponieważ nie codziennie firmy przekazują swoim pracownikom niemal 200 ekologicznych hybrydowych samochodów. Tym bardziej, że wyjątkowe jest również ich przeznaczenie – nasi mobilni rzeczoznawcy używają ich, aby jak najszybciej po zgłoszeniu szkody dotrzeć do klienta. Z tą myślą pokonują w ciągu roku niemal 6 milionów kilometrów, więc można śmiało powiedzieć, że tylko w ciągu 12 miesięcy wykorzystamy tę flotę, aby dla naszych klientów okrążyć kulę ziemską 150 razy!” – podkreślił Mirosław Krzewiński odbierając nagrodę magazynu „Menadżer Floty”.

Sopockie Towarzystwo Ubezpieczeń ERGO Hestia wyposażyło wszystkich swoich rzeczoznawców mobilnych w auta z napędem hybrydowym – Toyota Auris Hybrid. Jest to najnowocześniejsza i najbardziej przyjazna dla środowiska flota samochodów używanych przez rzeczoznawców ubezpieczeniowych w Polsce.

Wymiana pojazdów rzeczoznawców mobilnych była kolejnym etapem realizacji strategii zrównoważonego rozwoju. W zakresie transportu ERGO Hestia od lat monitoruje ślad węglowy i konsekwentnie wdraża projekty wpływające na obniżenie jego poziomu. Do najważniejszych z nich można zaliczyć platformę carpoolingową ułatwiającą pracownikom wspólne dojazdy do pracy. Pozwala to nie tylko zmniejszyć uciążliwy wpływ na środowisko, ale również ograniczyć ilość potrzebnych miejsc parkingowych w bezpośrednim otoczeniu firmy. Dla pracowników dojeżdżających do firmy rowerami otworzyliśmy specjalny parking, wyposażony w szatnie i prysznice a każdy z rowerzystów otrzymuje bezpłatny obiad.

Kapituła konkursowa podczas I Międzynarodowych Targów Floty Ekologicznej EkoFlota oprócz „Floty ekologicznej roku” wyłoniła zwycięzców jeszcze w 3 kategoriach:

  • Innowacja roku – statuetka powędrowała do 99rent za rozbudowaną ofertę usług wynajmu pojazdów.
  • Najlepsze rozwiązanie mobilne roku – w tej kategorii została uhonorowana firma Ecologic.
  • Samochód ekologiczny roku – został nim elektryczny pojazd komunalny marki Ursus.
wstecz