ECON chce przesunięcia terminu wdrożenia IDD na 1 października 2018 r.

Dodano: 18-10-2017

Komisja Gospodarcza i Monetarna Parlamentu Europejskiego (ECON) wydała rekomendację dot. przesunięcia terminu wdrożenia Dyrektywy IDD na dzień 1 października 2018 r., poinformowała Insurance Europe. Rekomendacja zostanie skierowana do Komisji Europejskiej.

Michaela Koller, dyrektor generalny Insurance Europe, udzieliła komentarza ws. rekomendacji ECON.

- Europejscy ubezpieczyciele przyjmują rekomendację ECON w sprawie przesunięcia terminu wdrożenia IDD. Zakłady ubezpieczeń potrzebują znacznie więcej czasu na przygotowanie się do nowych regulacji - podkreśliła. Jak wskazała Koller, dostosowanie się do nowych przepisów przez zakłady ubezpieczeń będzie możliwe, dopiero gdy będą znane finalne krajowe przepisy w zakresie dystrybucji ubezpieczeń.

- Sposób wprowadzenia biznesowych regulacji zawartych w IDD będzie miał znaczący wpływ na proces dystrybucji ubezpieczeń. Ze względu na korzyści dla konsumentów, ubezpieczyciele potrzebują właściwego zasobu czasu na dostosowanie się do tych wymagań - powiedziała dyrektor generalna IE.

- Dlatego, Insurance Europe wzywa wszystkie europejskie instytucje do uznania potrzeby przesunięcia terminu wdrożenia przepisów IDD i podjęcia stosownych działań - dodała.

Rekomendacja ECON nie oznacza jeszcze, że termin wdrożenia IDD zostanie przesunięty, a nawet jeśli, to mimo wszystko warto dobrze przygotować się na zmiany wynikające z IDD. Dlatego zapraszamy raz jeszcze na szkolenie: „Ustawa o dystrybucji ubezpieczeń – Finalna wersja wkrótce – Przygotuj się!”, które odbędzie się 23 października 2017 r. Więcej informacji pod linkiem.

wstecz