Dwie firmy szykują się do wejścia na polski rynek ubezpieczeń

Dodano: 27-06-2016
Kategorie :

Jak podaje „Puls Biznesu” dwie firmy ubezpieczeniowe chcą wejść do Polski. Ekspansję do naszego kraju planuje duński Gefion Insurance oraz ubezpieczeniowy start-up, którego promotorem w Polsce jest pośrednik ubezpieczeniowy z południowej części kraju.

Gefion Insurance to młoda firma założona dwa lata temu przez finansistów zdobywających doświadczenie w skandynawskich instytucjach z sektora finansowego, m. in. Saxo Bank. Gefion działa już w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Francji. Ubezpieczyciel ma wejść na polski rynek w przeciągu miesiąca. — Gefion szykuje się do rozpoczęcia działalności w Polsce, ale nie jesteśmy jeszcze w pełni gotowi do startu. Przygotowania mogą zająć nam jeszcze 3-5 tygodni —powiedział dla „Pulsu” Erik Jensen z Gefion Insurance.

Z ustaleń dziennika wynika, że spółka podjęła współpracę z Polins. Polski pośrednik będzie jedynym partnerem nowego zakładu ubezpieczeń. Będzie on pełnił rolę przedstawiciela spółki na całą Polskę. Obecnie start-up ubezpieczeniowy prowadzi rekrutację agentów, głównie z naciskiem na północno-wschodnią Polskę.

W przypadku drugiej firmy, wiadomo jedynie, że potrzebuje znacznie więcej czasu na wejścia do Polski. „Puls Biznesu” podał, że za proces ekspansji do polski odpowiada 8-osobowy skład menedżerów, na cele którego stoi Krzysztof Michałek, związany wcześniej z Compensą.

Drugi start-up początkowo miał działać na zasadzie paszportu brytyjskiego ubezpieczyciela, który ostatecznie odmówił współpracy. Stąd prace przedłużyły się o poszukiwania nowego partnera. Problemem jest także brak wolnych licencji majątkowych na sprzedaż. 

Eksperci rynkowi są zdania, że projekt Duńczyków ma większe szanse na sukces. Obie ekspansje stanowią potwierdzenie, że na polskim rynku ubezpieczeń wciąż jest miejsce na niszowe projekty.

wstecz