Digital Care wchodzi na rynek litewski

Dodano: 09-08-2016

Lider usług ubezpieczeniowych dla urządzeń mobilnych w Polsce rozpoczął współpracę z litewskim operatorem sieci komórkowej Bite, świadczącym usługi w krajach bałtyckich. Jest to pierwszy krok w zagranicznej ofensywie firmy.

Flagowym produktem Digital Care jest ochrona wyświetlacza, który można nabyć przy zakupie telefonu u największych polskich operatorów sieci komórkowych. Program ubezpieczeniowy cieszy się dużym zainteresowaniem konsumentów, jako że aż osiem na dziesięć uszkodzeń smartfonów dotyczy właśnie wyświetlacza. Proces naprawy uszkodzonych telefonów odbywa się w systemie door-to-door, co oznacza szybkie załatwienie sprawy bez konieczności wychodzenia z domu, beneficjenci mają bowiem możliwość zgłoszenia szkody na specjalnej platformie online, bądź też przez call center. Na atrakcyjność usługi wpływa również możliwość śledzenia krok po kroku statusu naprawy w internecie.

Spółka Digital Care rozpoczęła ekspansję na litewski rynek od podpisania umowy z tamtejszym operatorem sieci komórkowej Bite. Oprócz ochrony wyświetlacza, usługi które pojawiają się w oferowanym abonamencie to aplikacja antywirusowa oraz roaming zagraniczny z pakietem internetu. Partnerem polskiej firmy w realizacji programu zostało towarzystwo ubezpieczeń Sompo Canopius oraz międzynarodowa firma brokerska AON.

- Rozpoczęcie działalności w krajach bałtyckich to dla nas ważny etap rozwoju. Nawiązanie współpracy z Bite na rynku litewskim to dopiero początek, ponieważ już we wrześniu ruszy podobny program na Łotwie. Naszym celem jest uzyskanie pozycji międzynarodowego lidera rozwiązań ubezpieczeniowych dla urządzeń mobilnych - mówi Aleksander Wistuba, Chief Business Development Officer i członek zarządu Digital Care. W najbliższym czasie spółka planuje rozszerzyć swoją działalność na kolejne państwa europejskie takie jak Chorwacja, Hiszpania, Rumunia, Czechy czy Serbia.

Spółka Digital Care, która powstała w 2012 r. zajmuje obecnie pozycję lidera w tworzeniu i administrowaniu programów ubezpieczeniowych dla urządzeń mobilnych w Polsce. Oferowane przez nią rozwiązania, które powstają we współpracy z wiodącymi polskimi i globalnymi towarzystwami ubezpieczeń, kierowane są zarówno do klientów indywidualnych, jak i biznesowych. Wśród nich znajdują się m.in. operatorzy sieci komórkowych Orange, Play, Plus oraz takie sieci jak NEONET czy X-kom.

wstecz