Czy środki w PPK należą do mnie?

Autor: Piotr Czublun

Dodano: 22-11-2019

Zgodnie z art. 3 ust. 2 ustawy o PPK, środki gromadzone w PPK stanowią prywatną własność uczestnika PPK. Można zatem zakładać, że zgodnie z obowiązującym prawem to co wpłacę ja, mój pracodawca i budżet na mój rachunek PPK, pozostanie moją własnością i to się nigdy nie zmieni. Cóż, założenie słuszne, jednak historia naszego systemu emerytalnego pokazuje, że niekoniecznie tak musi być.

Przeczytaj cały artykuł
wstecz