CUK Ubezpieczenia: o wyborze ubezpieczenia szkolnego decyduje cena lub zakres ochrony

Dodano: 12-09-2017

Specjaliści z porównywarki ubezpieczeń CUK Ubezpieczenia w specjalnym komunikacie omówili specyfikę ubezpieczeń szkolnych. Eksperci starają się doradzić rodzicom, jak wybrać odpowiedni produkt.

Przede wszystkim, zwracają uwagę, że oferty prezentowane przez szkoły zazwyczaj są tańsze, ze względu na możliwość negocjacji umów. Z drugiej strony, rodzice nie mają wpływu na warunki ubezpieczenia tj. zakres ochrony czy sumę ubezpieczenia.

- Z jednej strony ubezpieczenie oferowane przez szkołę to wybór, który nie nadwyręży przesadnie domowego budżetu. Z drugiej jednak, rodzice mają niewielki wpływ na kształt umowy, co często okazuje się problematyczne - zwłaszcza w kontekście sumy ubezpieczenia. W przypadku polis grupowych bywa ona niewystarczająca, gdy zachodzi konieczność bardziej skomplikowanego leczenia. Z tego względu, niektórzy wybierają dla swoich pociech polisy indywidualne. Nadal jest to jednak niewielki odsetek wszystkich ubezpieczeń NNW - wielu rodziców nie wie, że aby skorzystać z ubezpieczenia nie trzeba decydować się na ofertę proponowaną przez szkołę, a można dobrać ją samodzielnie - mówi Maciej Kuczwalski, ekspert CUK Ubezpieczenia.

- Najbardziej podstawowy wariant polisy zawiera zazwyczaj odszkodowanie za uszczerbek na zdrowiu poniesiony w wyniku nieszczęśliwego wypadku, częściowy zwrot kosztów leczenia czy koszty nabycia sprzętów medycznych. Klienci często decydują się na rozszerzenie polisy - może ona wówczas objąć koszty domowych wizyt lekarskich, zakupu wózka inwalidzkiego w przypadku inwalidztwa, koszty leczenia stomatologicznego, czy nawet operacji plastycznych, które przeprowadzono w następstwie nieszczęśliwego wypadku. Większość towarzystw ma w swojej ofercie kilka wersji ubezpieczenia szkolnego, które niekiedy różnią się między sobą jedynie niuansami - dodaje Maciej Kuczwalski.

 
wstecz