CSR W UBEZPIECZENIACH: Vienna Life

Dodano: 06-07-2017

Vienna Life znana jest ze sponsoringu imprez sportowych, zwłaszcza wyścigów kolarskich. Vienna Life Lang Team Maratony Rowerowe (wcześniej pod nazwą Skandia) jest jedną z najpopularniejszym imprez kolarskich w naszym kraju. Oprócz sponsoringu, ubezpieczyciel angażuje się też w akcje społeczne – wspiera dom dziecka oraz edukuje dzieci w zakresie zasad bezpieczeństwa na drodze.

Pierwsza edycja Vienna Life Lang Team odbyła się 11 lat temu. Każdego roku wyścig składa się z kilku edycji, które odbywają się na terenie różnych miast w Polsce. W zawodach może uczestniczyć każdy bez względu na wiek i posiadane doświadczenie oraz umiejętności. Impreza ma na celu promocję aktywnego trybu życia oraz walor turystyczny.

W Raporcie „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki 2016” została opisana akcja „Pozytywne Obroty”. Inicjatywa była związana z zeszłorocznym maratonem Skandia Maraton Lang Team. Kibice zostali także aktywnie włączeni w uprawnianie sportu. Wszyscy mogli „kręcić kilometry”, tj. przejechać jedną z czterech tras na SMLT lub w specjalnej strefie kibica na trenażerach. Każdy przejechany kilometr zamieniany był na pakiet bezpieczeństwa dla uczniów szkół podstawowych, na który składał się zestaw odblaskowy i komiks edukacyjny. W ramach działań rozdano 6600 odblasków. Do tej pory odbyły się dwie edycje tej akcji. Jest ona organizowana we współpracy z Fundacją Doroty Stalińskiej, która zajmuje się profilaktyką i edukacją w zakresie zapobiegania wypadkom drogowym. 

Towarzystwo jak i pracownicy – wolontariusze wspierają również podopiecznych Wielofunkcyjnej Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Bartoszycach. Pomoc polega na przygotowywaniu bożonarodzeniowej kwesty. Za uzyskane środki są finansowane bieżące potrzeby placówki. W ten sposób Vienna Life przyczyniła się do wyposażenia kuchni, zakupu chemii gospodarczej i kosmetyków, a także przygotowania świątecznych paczek dla dzieci.

Również chłopcy z Bartoszyc w 2013 r. wzięli udział w wyścigu Vienna Life Lang Team. Ich przyjazd i pobyt w Warszawie sfinansował ubezpieczyciel. Dostali także zaproszenie do oglądania wyścigu Tour de Pologne w Bukowinie Tatrzańskiej.

wstecz