CSR W UBEZPIECZENIACH: RESO Europa Service

Dodano: 01-08-2017

Od kilku lat aktywność społeczna jest bardzo ważnym elementem działalności RESO Europa Service. Dzięki swojemu zaangażowaniu suwalska spółka zaczęła być postrzegana jako mecenas kultury, nauki i sportu.

Jednym z najważniejszych elementów działalności społecznej RESO jest wspieranie organizacji, które zajmują się wychowywaniem dzieci. Należą do nich m.in. stowarzyszenie Akademia 2012, Salos Suwałki czy Suwalski Klub Karate Kyokushin, z którymi RESO związała się stałą umową sponsoringową. - Do statutowych zadań naszych partnerów należy wychowywanie dzieci i młodzieży poprzez sport. Jest to idea bliska naszej strategii społecznej odpowiedzialności biznesu – powiedział Bronisław Woźnialis, Prezes Zarządu RESO Europa Service. Zwieńczeniem sezonu Akademii 2012 był kolejny cykl „Moich Małych Mistrzostw 2017”, w którym łącznie weźmie udział około tysiąca ośmiolatków. RESO po raz kolejny została sponsorem głównym całego wydarzenia.

RESO wspiera również działania Fundacji na Rzecz Pomocy Dzieciom z Grodzieńszczyzny, która zajmuje się organizacją pobytu wakacyjnego w naszym kraju dla polskich dzieci z Białorusi. Dzięki działalności fundacji w okresie letnim z kolonii skorzysta ok. 250 dzieci zza wschodniej granicy.

Suwalska spółka jest również tytularnym partnerem zawodów biegowych „RESO Suwałki 10,5 – Miejskie Święto Biegania”. Uczestnicy imprezy startują w trzech głównych dyscyplinach – w „Suwalskiej ćwiartce” na 10,5 km, w biegu sztafetowym „Pogodne Suwałki Team” oraz w „Suwalskich debiutach”. W tegorocznej edycji zawodów wzięło udział ponad tysiąc osób. W ramach zawodów odbyły się również rywalizacje zarówno dla seniorów, jak i dla najmłodszych.

Od kilku miesięcy RESO wspiera również lokalną kulturę, czego owocem stało się nawiązanie współpracy z Suwalskim Ośrodkiem Kultury przy organizacji jubileuszu 65-lecia Zespołu Pieśni i Tańca „Suwalszczyzna” oraz XIII Ogólnopolskich Spotkaniach z Monodramem „O Złotą Podkowę Pegaza”. Efektem udanej kooperacji było podpisanie kolejnych umów sponsoringowych. RESO zdecydowała się dołożyć swoją cegiełkę do organizacji XVI Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Dzieci i Młodzieży „Wigraszek 2017”, Suwałki Blues Festival 2017 oraz Ogólnopolskiego Przeglądu Zespołów Muzycznych „Na Dywaniku u Marii”.

- „Wigraszek” to przede wszystkim wspieranie młodych aktorskich talentów. Dzięki takim wydarzeniom dzieci i młodzież mają szansę rozwijać swoje pasje, a przy okazji zaprezentować się szerszej publiczności, co na pewno stanowi dla nich pewne wyzwanie – powiedział Tomasz Szyszko, starszy specjalista ds. marketingu RESO Europa Service.

W tym roku spółka po raz pierwszy zaangażowała się w organizację Suwałki Blues Festival. - Suwałki Blues Festival to marka sama w sobie. Po raz pierwszy zaangażowaliśmy się w pomoc przy organizacji festiwalu ze względu na jego dziesiątą edycję. Wiedzieliśmy, że wszystkim zależy, aby jubileuszowy Suwałki Blues Festival był naprawdę wyjątkowy. Z satysfakcją mogę stwierdzić, że udało się tego dokonać – dodał Szyszko.

Ośrodek Kultury rozpoczął również cykl Ogólnopolskiego Przeglądu Zespołów Muzycznych „Na Dywaniku u Marii”. Jest to kolejny projekt, który SOK organizuje przy wsparciu RESO Europa Service.

RESO zapowiada realizację kolejnych projektów we współpracy ze swoimi partnerami. - Na pewno będziemy kontynuować udaną współpracę z dotychczasowymi partnerami. Mamy kilka stałych projektów, które będziemy chcieli rozwijać. Oprócz tego pojawią się nowe wydarzenia, takie jak chociażby Mistrzostwa Europy w narciarstwie wodnym – zdradził Bronisław Woźnialis.

wstecz